A rengés az észak-keleti partokon volt érezhető, a meteorológiai szolgálat cunami riadót rendelt el, az AP tudósítása szerint akár egy méteres hullámok is kialakulhatnak a fölrengés hatására. A fölrengés epicentruma Mijagi prefektúra partjainál volt.
A jelentések szerint Tokióban is rázkódtak az épületek a földmozgás hatására, károkról, illetve sérülésekről egyelőre nem érkezett jelentés.
Eközben a japán hatóságok továbbra is 15 ezer eltűnt után kutatnak a március 11-i cunami által lerombolt tengerparton. A csapatok versenyt futnak az idővel azért, hogy a holttesteket időben kiemeljék a törmelékek közül, amíg még azonosítható állapotban vannak, miközben a területen továbbra is jelentős a radioaktív sugárzás.
Mint arról beszámoltunk, várhatóan nitrogént tölt a megsérült japán atomerőmű egyes reaktorába a létesítmény üzemeltetője, a Tepco vállalat, hogy elkerülje a felgyülemlett hidrogén újabb berobbanását. Az atomerőmű szakemberei aggódnak amiatt, hogy a reaktorban valószínűleg még mindig hidrogén képződik, amely berobbanhat, ha kapcsolatba lép a levegőben lévő oxigénnel. A nitrogént várhatóan szerdán kezdik pumpálni az egyes reaktorba, s a művelet napokig eltarthat.
Szakértők nem zárják ki, hogy a művelet kezdetén sugárzó anyagok kerülnek a légkörbe. Ezért ideiglenesen evakuálnak minden dolgozót az egyes, kettes, hármas és négyes reaktorblokkból. Hidrogénrobbanások súlyos károkat okoztak a március 11-i földrengés és szökőár miatt a Fukusima 1. atomerőmű két reaktorának külső épületében, de a reaktormagok nem sérültek meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.