BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Másfél év múlva nyithat az új szálloda

Többéves előkészítés után megkezdődött az Ibis Styles Budapest Airport Hotel építése a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A beruházás a repülőteret működtető Budapest Airport (BA) és az ingatlanfejlesztő WING Zrt. együttműködésében valósul meg, és szerves része a DUD 2020 névre keresztelt, mintegy ötvenmilliárd forintos repülőtér-fejlesztési programnak – mondta Jost Lammers, a BA vezérigazgatója, amikor szerdán elhelyezték az alapkőben az – egyebek között a Világgazdaság egy példányát is tartalmazó – időkapszulát. Az elmúlt évek rekordmértékű, két számjegyű utasforgalmi növekedése Budapesten, amely az idén is folytatódik, még sürgetőbbé tette ennek a hotelprojektnek a gyors megvalósítását – hangsúlyozta Jost Lammers. A budapesti reptér forgalma az idén várhatóan meghaladja a 11 milliót.

[caption id="" align="alignleft" width="600"]A beruházás 3,2 milliárd forintba kerül Fotó: Budapest Airport/WING A beruházás 3,2 milliárd forintba kerül Fotó: Budapest Airport/WING[/caption]A beruházás 3,2 milliárd forintba kerül. A finanszírozásba az Eximbank is beszáll – mondta Noah Steinberg, a Wing Zrt. elnök-vezérigazgatója. A cég saját forrása mellett ez a hitel lesz az egyedüli külső tőke – válaszolta lapunknak Gerő János, a Wing Zrt. vezérigazgató-helyettese. A kivitelező a Market Építő. A szálloda megnyitója a jövő év végén várható.

A szálloda a 2. terminál előtti külső parkoló területén épül fel, és közvetlen, fedett gyalogos folyosó köti majd össze a 2. terminállal, tehát az utasok egyszerűen átsétálhatnak a hotelből a repülőtérre. Budapest az egyetlen olyan európai főváros, ahol eddig nem volt a reptérhez közvetlenül kapcsolódó hotel – emelte ki Noah Steinberg. A tervek szerint az 5200 négyzetméteres, ötszintes, belső udvaros szállodában 145 szobát alakítanak ki, emellett több konferenciaterem is rendelkezésre áll, a vendéglátórészleg pedig egy száz fő befogadóképességű étteremből és egy lobbibárból áll majd.

Ez elsősorban üzleti szálloda lesz – mondta Gerő, de a turistákra, illetve azokra is számítanak, akik a gép indulása előtti éjszakát kívánják a hotelben tölteni. A Wingnél arra számítanak, hogy a vendégek átlagosan körülbelül egy éjszakát töltenek majd a hotelben, ez a világ többi hasonló reptéri szállodájára is jellemző. Abban az értelemben viszont a hotel városi szálloda lesz, hogy bárki betérhet, a reptéri biztonsági intézkedések az épületben még nem lesznek érvényesek. Az első budapesti repülőtéri szálloda üzemeltetési jogát az Orbis Group magyar leányvállalata, az Accor-Pannonia Hotels Zrt. kapta meg. A hotel Ibis Styles márkanév alatt üzemel majd – mondta a majdani üzemeltető cég, az Accor szállodák kelet-európai üzemeltetéséért felelős Orbis-csoport elnök-vezérigazgatója, Gilles Clavie. Úgy tudjuk, a szálloda négycsillagos lesz.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.