„Örülnék egy teheráni látogatás esélyének, és nem propagandacélokból, hanem azért, hogy elmondhassam az irániaknak az igazságot arról, mit művel a vezetésük és miként ártott az országuknak” – mondta Pompeo, emlékeztetve arra, hogy Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszternek is volt lehetősége az amerikai médiumokban kifejtenie az álláspontját. Kijelentette, hogy azt gondolja, neki ezt azért nem engedik meg, mert ők is tudják, mi az igazság. Hozzátéve, hogy
iráni hivatali partnerének nincs igazi befolyása, a végső szót úgyis Irán legfelsőbb politikai és vallási vezetője, Ali Hamenei ajatollah mondja ki.
Az interjúban Pompeo megvédte a Trump-kormányzat Iránra kirótt szankcióit, leszögezve: ha Irán „normális országként viselkedne”, akkor az iráni nép is normálisan élhetne.
A The Wall Street Journal című amerikai lap csütörtökön arról számolt be, hogy a Trump-kormányzat széleskörű médiakampánnyal próbálja meggyőzni az iráni közvéleményt arról, hogy az ország gazdasági nehézségeiért az iráni kormány a felelős.
Ezenkívül megpróbálja lejáratni azokat az iráni politikusokat és személyiségeket, akik ellenzik a Fehér Ház Irán-politikáját.
„A médiában tett erőfeszítések a Trump-kormány nyomásgyakorlásának kevésbé ismert elemei” – állapította meg a lap, hozzátéve, hogy a kampánnyal Washington a teheráni kormány támogatottságát szeretné gyengíteni. Ehhez a hagyományos médiumok mellett igénybe veszi a Youtube-videomegosztó portált és a Twittert is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.