Bokrétaünnepséget tartottak a Magyar Honvédség pápai bázisrepülőterén, miután lassan indult, de aztán a felgyorsult építkezés után helyére került a CAPF Kombinált Légikikötő tartószerkezetének legmagasabb eleme – számolt be a hétfői eseményről kedden a magyarepitok.hu.
A Strabag projektje tavaly októberben kezdődött, raktár- és irodaépület is készül – és egy torony a teherernyők szárítására, amelyet megtekinthetünk a portál közölte fotógalériában.
A pápai bázisrepülőtér – a nehézlégiszállító repülők hazai bázisa – a Stratégiai Légiszállítási Képességek (SAC) otthona. Ez független, katonai együttműködési programként 12 tagország számára biztosít hozzáférést stratégiai katonai légi szállítási képességhez három Boeing C-17-es teherszállító repülő felhasználásával. SAC program 2008 szeptemberében indult 30 évre, és mára átlépte a 40 ezer repült órát.
Magyarország mellett NATO-tagországok vesznek részt – Bulgária, Észtország, Finnország, Litvánia, Hollandia, Norvégia, Lengyelország, Románia, Szlovénia és az USA –, illetve a NATO-csatlakozás küszöbén álló Svédország is a „partnerség a békéért” program részese. A C-17-es flotta létesítményeit, eszközeit és szolgáltatásait a Légiszállítást Kezelő Programiroda szerzi be, kezeli és üzemelteti, és ez nyújt pénzügyi, adminisztratív, logisztikai és helyszíni támogatást a Nehéz Légiszállító Ezred műveleteihez.
Ennek a keretében valósult meg 2016-ban a több hektár területű SAC hangárkomplexum, és az infrastrukturális program következő bővítési üteme a jelen projekt, valamint a reményeik szerint hamarosan induló C-17-es légiszemélyzeti-kiképző létesítmény, az ún. szimulátorépület is.
Ott Gábor, a NATO Légiszállítást Kezelő Programiroda infrastrukturális és létesítménygazdálkodási részlegének vezetője a portál beszámolója szerint elmondta: a tanulmánytervek készítése után az amerikai légierő tervezési irányelvei alapján kezdték el egy állandó jellegű légi teherszállítási létesítmény kialakítását. Ez a korábbi, ideiglenes sátor funkcióit veszi át, jelentősen kibővítve őket
többek között a teherernyő-szárító toronnyal, ami Magyarországon biztosan, de talán a régióban is egyedülálló létesítmény lesz.
A szerkezet építését augusztus 2-án kezdték el, és 12 hét alatt érték el az épület jelenlegi előrehaladott készültségi állapotát, amelyhez
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.