BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Párizsi olimpia: doppingvétség miatt két évre eltiltották a magyar párbajtőrözőt

Kun Anna kiemelte, hogy soha nem használt tiltott szert, és a döntéshozók sem a tisztaságát kérdőjelezték meg. A Magyar Vívó Szövetség közölte: bízik abban, hogy a tatai párbajtőröző később visszatér a pástra, és ebben minden segítséget megadnak neki.

Doppingvétség miatt két évre eltiltották a versenyzéstől a párbajtőröző Kun Annát, így nem indulhat a párizsi olimpián. A 28 éves vívó április 5-én jelentette be közleményben, hogy a holléti nyilvántartáshoz kapcsolódó mulasztás miatt eljárás zajlik ellene. A párizsi olimpiai kvótát kiharcoló párbajtőröző azzal követett el doppingvétséget, hogy tizenkét hónapon belül háromszor sikertelenül próbáltak meg tőle mintát venni.

European Games - Fencing
Fotó: NurPhoto via AFP

A világranglista negyedik helyezettjének ügyében a múlt héten tartottak meghallgatást, ahol első fokon két évre tiltották el, melynek kezdete május 10. Kun Anna a Nemzeti Sportnak elmondta: nem érzi igazságosnak a döntést, ugyanis a figyelmetlenség miatt elkövetett hiba nem arányos a büntetés mértékével.

A tatai párbajtőröző azt külön kiemelte, hogy soha nem használt tiltott szert, és a döntéshozók sem a tisztaságát kérdőjelezték meg. Kun jelezte, hogy most új fejezet kezdődik az életében, tele bizonytalansággal, ezért most időre és nyugalomra van szüksége, ezért további nyilatkozatot egy ideig nem ad a sajtónak.

Boczkó Gábor szövetségi kapitány az M1 aktuális csatornának elmondta: sajnálják az ügyet, és Kun Annának minden segítséget meg fognak adni, hogy gyorsan elteljen a két év, és várják vissza. Megjegyezte, hogy az eltiltás ideje alatt edzésre nem járhat, mert akkor az edzőjét, illetve azt is eltilthatnák, akivel vív, ugyanakkor minden olyan eszközzel támogatni fogják, ami nem sérti a WADA-kódexet.

Női párbajtőrben Kun egyéni kvótát szerzett, ugyanakkor eltiltása ellenére is vélhetőleg lesz magyar versenyző a párizsi olimpián ebben a számban is, mivel azon országok képviselői közül, akik csapattal nem szereztek kvótát, Európából két vívó kerülhet az ötkarikás mezőnybe. Márpedig az ebben a rangsorban első Kun Anna mögött az észt Nelli Differt következik, 

közvetlenül utána pedig Muhari Eszter, így a felszabadult hely neki járna.

A kapitány Muhari kapcsán elmondta, hogy a nemzetközi szövetségengedélye kell az ő olimpiai szerepléséhez. Ehhez a magyar szövetség benyújtja a papírokat, jelezve, hogy Kun Anna elfogadja a büntetését, és megkezdi a letöltését. 

A Magyar Vívó Szövetség az MTI megkeresésére mindezt megerősítve közölte: bízik abban, hogy Kun Anna visszatér a pástra, és ebben minden segítséget megadnak neki. Az MVSZ pedig mostantól azon dolgozik, hogy mielőbb bizonyossá és hivatalossá váljon Muhari Eszter indulása.

Olimpia: az amerikaiak doppinggal vádolják a kínai úszókat

Az amerikai doppingellenes hatóság nekiment a nemzetközinek, azt állítja, hogy elvesztette a pártatlanságát, amikor megengedte doppingvétségen kapott kínai versenyzők olimpiai részvételét. Travis Tygart, az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynökségének vezetője szerint Washington és a sportolók is aggódnak a párizsi nyári olimpia tisztaságáért.

 

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.