A dráma csütörtökön teljesedett ki, mikor is a befektetők a globális félelmek miatt (USA és EU legfőképp) a részvényekből készpénzbe és kötvényekbe menekítették a tőkéjüket. A Nasdaq 2008 óta a legnagyobb csökkenéssel (-5%) zárta a napot. A pánik a volatilitás indexben is megnyilvánult, ami 90%-os emelkedéssel 32 dollárra ugrott. Ez a volatilitás pénteken is folytatódott.
A piacnyitás előtti jó foglalkoztatottsági adatok egy kicsit feljebb segítették a piacot, de ez sem volt elég ahhoz, hogy az eladók átvegyék ismét az irányítást és új minimumra küldjék az indexeket. Az Európai Központi Bank egy sajtótájékoztatójában elmondta, hogy elkezdi a spanyol és olasz állampapír vásárlásokat, amennyiben a két ország megteszi a kellő szigorítási lépéseiket. A péntek mindenesetre elég vegyesen zárt, (pl. Dow +0,54%). A hetet a korábbi csúcshoz képest a Dow -5,75%, az S&P 500 -7,19%, míg a Nasdaq -8,13%-os veszteséggel zárta.
Az elkövetkezendő hét
S&P 500
A 200-as EMA nem tartotta meg a piacot, és ráadásul egy fej-váll alakzat alakult ki, ami le is tort. A nyakvonal 1250-en volt, az alakzatból számított célár pedig már egy korábbi kitörés helyszíne 1130-on található. Kiderül, hogy a heti charton megtartja e az árat a 200-as EMA.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.