Az első, a piaci szereplők továbbra is arra számítanak, hogy 2 hónapon belül lesz IMF megállapodásunk. A második, hogy a görögök és a magánbefektetők még mindig tárgyalnak egymással, de már nem az 50, hanem a 70 százalékos leírás van napirenden. A harmadik, hogy az USA-ban a QE3-as program életre keltésének esélye növekszik, ami kedvező lenne a feltörekvő devizáknak.
„Az Egyesült Államokban ugyanis gyenge lett az ADP-foglalkoztatottsági mutató, ami a legfontosabb munkanélküliségi adat, a pénteken publikálandó NFP (non-farm payroll, mezőgazdaságon kívüli foglalkoztatottak – a szerk.) számok kapcsán is negatív meglepetést sejtet” – írja Karsai Péter.
Egy szűk hónap alatt 10 százalékot tudott erősödni a forint, és ezzel toronymagasan vezeti a feltörekvő devizák rangsorát. Az év eleje óta a hazai devizánk tudott leginkább teret nyerni az euroval szemben is. Ugyanakkor érdekes, hogy a referencia CDS-felárunk nem esik az euró/forint árfolyamhoz hasonló dinamikával. Az október végi szintek eléréséhez még nagyjából 100 bázispontot kellene javulnunk. A mai reggel acélosan, 289,50-ről indult, de hamar 292-ig korrigált a kurzus – mutatott rá a Commerzbank elemzője.
182 ezer fő helyett csak 170 ezerrel nyújtott több álláshelyet az USA gazdasága januárban, ráadásul a decemberre vonatkozó adatot 325 ezerről 292 ezerre módosították. Az állások várakozások alatti bővülése azt jelenti, hogy növekszik az esély egy újabb mesterséges gazdaságösztönző csomagra. Így a kereskedők figyelme megoszlik Görögország, Portugália és az amerikai munkaerőpiac között – áll az elemzésben.
A szokásos, minden hét csütörtökén közzétett amerikai munkanélküliségi adatok várhatóan nem fognak komolyabb befolyással lenni az EUR/USD árfolyamára (a pénteki NFP-re vár a piac). A Fed elnökének (este tíz óra utáni) beszéde a költségvetési bizottság előtt annál inkább fontos lehet. Ma 1,31-1,32 közötti euró/dollár, és 220-22 közötti dollár/forint kereskedésre számíthatunk – vetítette előre.
A frank az euróval szemben még mindig csak stagnál (nem neveznénk frankgyengülésnek azt, hogy az árfolyam 1,2050-ről 1,2060-ra mozdult), nem tudja elhagyni az 1,2050-es centrumot. A forint erősödése az euróval szemben, egyelőre nem folytatódik, így a frank/forint árfolyama nem tudja a 240-es szintet áttörni lefelé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.