A piaci tőkeértéke alapján ezzel a Gazprom áll az első helyen a tőzsdén szereplő cégek közül. A dobogó második helyén a Magyarországon is jelen levő Sberbank áll 5440 milliárd rubellel, a harmadik pedig a legnagyobb orosz olajvállalat, a Rosznyefty 4440 milliárd rubellel.
Május 23-án lépte át a Gazprom piaci tőkeértéke először az 5 ezer milliárd rubelt, ami akkor a második helyre volt elég a Sberbank után.
Csütörtök délután a moszkvai értéktőzsdén a Gazprom árfolyama 1,14 százalék drágulással, 254,47 rubelen állt, május 23-án, amikor elérte az 5 ezer milliárd rubeles piaci tőkeértéket, 210,9 rubelen jegyezték. Május 16-án a Gazprom igazgatótanácsa 16,61 rubel osztalék kifizetésére tett javaslatot, ami több mint kétszerese az egy évvel korábbinak. A vállalatvezetés előzőleg kisebb, részvényenként 10,43 rubel osztalékot javasolt, összesen 246,9 milliárd rubel osztalékkifizetéssel.
Az eredetihez képest megemelt osztalékjavaslat azt jelenti, hogy a részvényeseknek 393,2 milliárd rubelt fizetnek ki.
Az új osztalékösszegre tett javaslat óta gyakorlatilag töretlen a Gazprom árfolyamnövekedése a moszkvai értéktőzsdén.
A 2017. évi eredmény alapján tavaly fizetett részvényenkénti osztalék 8,04 rubel volt, a részvényesek 190,36 milliárd rubelt kaptak.
Az orosz állam összesen 50,23 százaléknyi Gazprom-részesedéssel rendelkezik.
űAz állami vagyonkezelőnek közvetlenül 38,37 százaléknyi tulajdonhányada van, ezen felül két orosz állami cég is résztulajdonos a gázipari vállalatban. A Rosznyeftyegaz 10,97 százalék, a Roszgazifikacija pedig 0,89 százalék tulajdonhányaddal rendelkezik a Gazpromban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.