Nem fizet osztalékot a 4,8 milliárd forintos szabad eredménytartalékának terhére az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt., a koronavírus-járvány lehetséges gazdasági hatásainak enyhítése, pénzügyi stabilitásának fenntartása miatt – erről döntött a cég igazgatósága.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett határozat szerint az Alteo igazgatósága ülés tartása nélküli határozathozatallal elfogadta a vállalat 2019-es üzleti évre vonatkozó jelentését.
A cég működési eredménye 2019-ben 1,7 milliárd forint volt, ami 59 százalékos növekedést jelent.
A konszolidált EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) 110 százalékos bővüléssel 3,8 milliárd forintra nőtt tavaly. A konszolidált árbevétel 25,6 milliárd forint volt, 37 százalékkal több, mint az előző évben.
A sikeres gazdálkodás eredményeként
az Alteo 2019 végét 4,8 milliárd forint körüli készpénzállománnyal zárta.
Az Alteo az MTI-vel közölte:a jegybank növekedési kötvényprogramjában (nkp) való sikeres részvétellel a társaság adósságállományának hátralévő átlagos lejárati ideje jelentősen megnőtt. A hitellejáratok meghosszabbítása, valamint az a körülmény, hogy a csoport profitabilitását eredményező üzleti tevékenységek jelentős része nincs, vagy más ágazatokhoz mérten kevésbé van kitéve a globális válság miatti gazdasági visszaesésnek, a cég vezetése szerint különösen erős pénzügyi ellenállóképességet biztosít a csoport számára a járvány okozta nehézségek leküzdéséhez – írták.
Az ügyfeleik folyamatos kiszolgálásáért meghatározták a működéshez nélkülözhetetlen alvállalkozók körét is, velük folyamatos egyeztetések zajlanak a szerződéses munkák ellátásának biztonságos feltételeinek megteremtéséről.
Az Alteo részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a papír szerdán 706 forinton zárt, az elmúlt egy évben 594 és 900 forint között forgott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.