Az áprilisi teljes gazdasági leállás súlyos veszteséget okozott a cégeknek, a május és a június viszont akár pozitív kimenetelű is lehetett, egyes hazai vállalatoknak azonban így is történelmi veszteségekre kell felkészülniük
– hangsúlyozza harmadik negyedéves elemzésében a Raiffeisen Bank.
A hazai részvénypiac a második negyedévben nemcsak a nyugat-európai indexeket, hanem a régiós társait is alulmúlta, főképp a BUX-kosárban legnagyobb súlyú OTP gyengélkedése miatt, amely csak április végén kezdett magára találni. A járvány eredményrontó hatása még nem érződött az év eleji eredménymutatókon, a hitelintézet ennek ellenére
már az első negyedévben rekordmértékű, 91,7 milliárd forintos céltartalékot képezett a járvány várható negatív következményeinek tompítására.
Ennek oka a Raiffeisen szerint az, hogy a bank az év összes negatív hatására igyekezett keretet biztosítani, amit vélhetően nem tett rosszul, mivel a járványügyi helyzet kiszámíthatatlansága jelentős kockázatokat hordoz az OTP működésében is.
A Mol árfolyama már tavaly is alulteljesítő volt, pedig akkor az olajvállalatnak sikerült még a legoptimistább elemzői várakozásokat is felülmúlnia. A második negyedévben azonban erre aligha lehet számítani a Raiffeisen szerint: az energiaszektort sújtották leginkább a pandémia hatásai, amit tovább tetézett az olajár tavaszi összeomlása. A vállalat teljes portfóliója akár már a hordónkénti 25 dolláros olajárszinten is jövedelmező, erre a hatékonyságra pedig szükség is van, hiszen júniusban története során először negatív tartományba csúszott a Mol finomítói árrése. Ugyan a társaság pénzügyileg nagyon stabil lábakon áll, ennek ellenére részvényárfolyama tavaly április óta gyengül, és egyelőre kevés esély mutatkozik az emelkedésére.
A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.