BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Válaszúthoz ért a Mol

A BUX és az OTP grafikonján egy fej és vállak alakzat kiépülésének lehetünk tanúi, ami nem sok jót jósol a közeljövő árfolyamkilátásait illetően.

A hó közepén megélt csúnya kereskedési napok után az amerikai S&P 500 tőzsdeindex ismét emelkedni tudott. A mozgás nyomán a 4350-es szint közelében egy támaszt is megerősített. Az index az utóbbi esés kétharmadát már leküzdötte, a további emelkedést a 4484 közelében húzódó legközelebbi ellenállás állíthatná meg. Ennek az átlépése a történelmi csúcs szintjéig (4550) nyithatna kaput a kurzus előtt. Ott dőlhet el, hogy egy kereskedési sáv alakul ki – ha az index kudarcot vall a csúcsdöntésben –, vagy azon is túllendülve folytatja az emelkedését. Az RSI értéke jelenleg 50 pont közelében jár, ami a történelmi csúcs elérésének lehetőségét jelzi.

Fotó: ©Móricz-Sabján Simon/VG

A heti bázisú grafikonon a 2020 márciusa óta tartó emelkedés trendje már megtört. Középtávon a legközelebbi támasz 4157 közelében található. Ezen az időtávon a grafikon továbbra is korrekcióért „kiált”. A német DAX40-et a 15 133-as támaszszint megfogta, így onnan a jegyzés ismét emelkedésnek indult. A kurzus nagy ugrásokkal került vissza a kereskedési sáv (15 1330ľ15 977) szűkebben értelmezett területére (15 496–15 977). Az emelkedés azonban beleütközött a szeptember 7-én indult csökkenő trend vonalába. Miután itt egy „sziget” forduló látszik, a jegyzés ismét tesztelni fogja a 15 496 közelében húzódó támaszt, ezt követően pedig újra 15 000 közelébe eshet vissza. 

Eközben a BUX grafikonján egy fej és vállak alakzat kiépülésének lehetünk tanúi. Az alakzat nyakvonala az 50 552 és 50 701-es mélypontokat összekötő egyenes. A fej magassága 2430 pont, amellyel megegyező mértékű további esésre számíthatunk, amennyiben a jegyzés a nyakvonal (jelenleg: 50 775) alatti zárásokat produkál. A jobb váll még nem épült ki. A vázolt forgatókönyvet akkor érdemes átnézni, ha a jegyzés nem töri le a nyakvonalat, majd a jobb váll és a fej csúcsait összekötő egyenes feletti zárásokat produkál, illetve, ha az index értéke meghaladja a kiépült jobb váll csúcsát. Heti grafikonon a kurzus megközelítette a tavaly novemberben indult emelkedés trendvonalát.

A Mol árfolyama felfelé kitört a 2362–2446 közötti kereskedési sávból. Az emelkedés előtt a következő akadály a 2498–2436 közötti rés felső széle, majd a legutóbbi csúcs szintje (2538) lehet. A heti bázisú grafikon szerint kellene is egy emelkedés, különben a kurzus lassan oldalazva elhagyja a tavaly november óta tartó emelkedés trendjét.

Az OTP Bank részvényeinek jegyzése a BUX esetében leírt fej és vállak alakzatra hasonlító formát mutat. Itt a jobb váll szinte már kiépült, és a nyakvonal a 17 040-es illetve a 17 370-es mélypontokat köti össze. A fej magassága 1560 pont, vagyis a nyakvonal alatti zárásokat követően még ennyivel eshet tovább a kurzus. A mozgás várhatóan letöri az április óta tartó emelkedés trendjének vonalát is, és megközelítheti a 2020 szeptembere óta tartó emelkedés trendjének vonalát.

A Richter kurzusa augusztus 23. óta csökkenő trendcsatornában halad, így továbbra is elsősorban visszaesésre számítunk. Támasz legközelebb 8480 és 8350 közelében – itt halad a 200 napos átlag is jelenleg – helyezkedik el. A mostani trend megfordulásához 8795 feletti zárásokra lenne szükség. Heti bázisú grafikonon jól látható, hogy kettős csúcs alakult ki. A jegyzés várhatóan tesztelni fogja a tavaly márciusban indult középtávú, emelkedő trend vonalát.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.