A kutatás során a feloldómintát, a jelszavas feloldást, az ujjlenyomat-olvasót és az arcfelismerő technológiát is értékelték a válaszadók, akik közül a legtöbben – mintegy 60 százalék – elsődlegesen ujjlenyomat-olvasó feloldási módot használnak. Az okostelefonokban a 2010-es évek elején felbukkant technológia mára megelőzte a sokáig egyeduralkodó jelszavas védelmet, amely ugyan még mindig a második legnépszerűbb eljárás, de már csak a felhasználók 41 százaléka használja.
A sokáig népszerű feloldóminta felett azonban lassan eljár az idő, már csak a felhasználók kevesebb mint harmada alkalmazza.
A 2016-ban megjelent arcfelismerő technológiával egyelőre ugyan kevesen élnek – az online kérdőívet kitöltők mindössze 11,6 százaléka –, de a felhasználók ezt tartják a legmodernebb feloldási módnak, és többségük szívesen ki is próbálná a jövőben. Ugyanakkor kizárólag ezért a technológiáért a válaszadók 60 százaléka nem vásárolna készüléket.
Érdekesség, hogy a kitöltők 16 százaléka egyáltalán nem alkalmaz semmilyen képernyőfeloldási módot, míg a válaszadók negyede már az összes létező megoldást kipróbálta. A kutatásból az is kiderült, hogy kiemelten fontos a magyar okostelefon-használók számára az adott technológia megbízhatósága.
A csúcskategóriás megoldásként számontartott arcfelismerés egyelőre biztonsági szempontból kevésbé elfogadott a mobilosok körében, igaz, egyelőre kevés felhasználónak van tapasztalata ezzel a technológiával.
A Huawei kérdéseire válaszolók több mint harmada a beépített ujjlenyomat-olvasó funkciót már a legolcsóbb készülékektől is elvárja, az arcfelismerést ugyanakkor a felhasználók háromnegyede csak a legdrágább, prémiumkészülékek sajátjának gondolja.
A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.