A Demokratikus Koalíció sajtótájékoztatót tart ma arról, hogy értesülésük szerint kétezer embert küldenek el a győri Audi-gyárból. Villámcsapásként érheti a dolgozókat a hír, ha egyáltalán igaz, hiszen az Audi Hungária Független Szakszervezet és az Audi Hungaria Zrt. vezetése 2020.április 23-án megállapodást írtak alá. A megállapodás célja a vírushelyzet okozta gazdasági nehézségek enyhítése, a dolgozók munkahelyeinek hosszútávú megőrzésének elősegítése.
A szakszervezet akkori tájékoztatás szerint a munkahelyek megőrzése érdekében megegyeztek a munkáltatóval a bérmegállapodásban 2020-as évre rögzített egyszeri kifizetés szabadság napokra történő váltásában. Továbbá a munkáltatói oldallal folytatott közös egyeztetés eredményeként a érdekvédelmi szervezet támogatta a munkáltatót az idei évre járó 13. havi juttatás kifizetésének pótszabadságként és egyszeri kifizetésként történő átváltásának kezdeményezésében. Szintén része volt a megállapodás csomagnak, hogy a munkáltató az elkövetkezendő időszakban további napok tekintetében is alkalmazza az állásidő intézményét.
Cikkünk megjelenése után a Világgazdaság megkeresésére a cég is reagált.
A gyár kommunikációs igazgatósága arról számolt be, hogy „az Audi Hungaria Zrt. nem tervez elbocsátásokat, a vállalat célja a törzsgárda, azaz a határozatlan idejú szerződéssel foglalkoztatott munkatársak munkahelyeinek megőrzése.”
A Világgazdaság pénteken írta meg, hogy
hatmilliárd euróval, átszámítva több mint 2000 milliárd forinttal szállította le az Audi Hungaria Zrt. alaptőkéjét a társaság egyedüli részvényese, az Audi AG.
A Cégközlönyben olvasható tájékoztató szerint a lépésről egy idén május 27-én hozott tulajdonosi határozat döntött, amelynek végrehajtását követően a győri leány alaptőkéje 201 ezer euróra olvadt. A Cégközlönyben az is szerepel, hogy az alaptőke drasztikus megvágása a saját tőke más elemének növelése céljából következett be.
A tőkeleszállítás után az Audi AG 2010 darab, 100 euró névértékű törzsrészvénnyel rendelkezik. Az alaptőke leszállítása úgy történt, hogy a társaság törzsrészvényeiből bevontak 60 millió darab, egyenként 100 euró névértékű, névre szóló, dematerializált törzsrészvényt. Tehát a tőkeleszállítást követően az alaptőkét a fennmaradó 2010 darab törzsrészvény testesíti meg. Megkeresésünkre az ügyben a győri Audi hangsúlyozta, hogy a tőkét a tulajdonosok döntése alapján strukturálták át, illetve azt is leszögezte, hogy a vállalat operatív működését nem érinti a fejlemény.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.