Mintha nem lenne elég nekünk az egyre súlyosbodó nemzetközi pénzügyi és reálgazdasági válság következményeinek a kezelése, sikerült mellé egy saját krízist is beszerezni. A hét végi magyar–szlovák kormányfői találkozón mindenesetre bejött a papírforma: volt közös nyilatkozat, volt egymásnak feszülés, és volt ellenzéki elégedetlenkedés az elért eredménnyel. Azt persze csak a legelrugaszkodottabb konspirációs elméletek állítják, hogy Gyurcsány Ferenc a titkosszolgálaton keresztül – mivel érdekében áll – maga is elősegíti a magyarországi szélsőjobboldal látványos megmozdulásait, az azonban tény, hogy a kormány képtelen hatékonyan fellépni az ilyen erők visszaszorításáért.
Mint ahogy az is tény, hogy a többfrontos válságmenedzselés sikerrel tereli el a közvélemény figyelmét az olyan kínos idézetekről, mint amilyenek a Zuschlag János ellen folytatott perben napvilágot látnak. Pedig a volt szocialista képviselő alapítványbiznisze eltörpül azokhoz a kétes ügyekhez képest, amelyek az autópálya-építések vagy más közbeszerzések kapcsán eddig felszínre kerültek.
Ettől függetlenül azért biztató kezdeményezések, lépések is történnek a gazdaság problémáinak a kezelésére. Ilyen mindenekelőtt a költségvetési plafontörvény ma várható parlamenti elfogadása. Ami még akkor is üdvözlendő tény, ha jóváhagyását csak az országra hirtelen ránehezedő külső nyomás tudta kikényszeríteni. GCs
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.