Az elnök mindent megtett azért, hogy a felelősséget az elsüllyedt fúrótornyot üzemeltető British Petroleumra hárítsa, de a választók egy része alighanem Obamát is büntetni akarja majd a katasztrófáért a novemberi kongreszszusi választásokon.
A helyzet pikantériája, hogy a történtek az olaj és egyéb fosszilis tüzelőanyagok háttérbe szorítását célzó energiaügyi törvényjavaslat elfogadását is hátráltathatják. A reform ügye a szenátusban akadt el, ahol 60 szavazatra lenne szükség az elfogadásához, ennyivel pedig a demokraták már most sem rendelkeznek.
Az üvegházhatású gázok visszaszorítását és a megújuló forrásokból származó energiatermelés ösztönzését célzó javaslatokhoz ráadásul a republikánusok felé tett gesztusként a tengeri olajkitermelés bővítését is hozzácsapták – ez a kitétel a katasztrófa fényében aligha növeli az elfogadás esélyeit.
Obamának a közfelháborodás ellenére sem sikerült rábírnia a kongresszust arra, hogy emelje meg az olajtársaságok felelősségi korlátját hasonló szennyezések esetén. És hiába volt az elnök az elsők között a felügyeletet végző kormányzati szerv felelősségének a firtatásában, aligha vetne rá jó fényt, ha a vizsgálatok valóban mulasztásokat állapítanának meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.