Az ember igényli a pihenést. Nem valószínű, hogy lenne bárki is, aki ne értene egyet a KDNP új, a vasárnapi kötelező munkaszünetről szóló javaslatának indoklásával. Legalább egy hétvégi nap munka nélkül, szórakozással vagy a családdal – olyan létszükséglet ez, amelynek fontossága kétségbe sem vonható, és az sem elképzelhetetlen, hogy az alkotmányos megalapozottságát is meg lehet találni.
Ám az is legalább ennyire vitathatatlan tény, hogy a kevesebb nyitva tartás kevesebb munkaórával jár, ha pedig kevesebb munkaórát kell elszámolnia egy cégnek, könnyedén felvetődhet a létszámleépítés gondolata. Ez pedig máris jócskán árnyalja a képet: a kérdés gyorsan átalakul azzá, megéri-e több pihenőidőt adni a dolgozóknak, ha ez tízezres nagyságrendű elbocsátásokkal is járna.
A vasárnapi zárva tartás nem életképtelen ötlet, ezt jól mutatja az osztrák vagy a német példa is. A magyar gazdaság azonban jelenleg nem biztos, hogy olyan állapotában van, amelyben komolyabb kockázat vállalása nélkül bele lehetne vágni egy ilyen átalakításba. Hogy pontosan milyen következményekkel járna a vasárnapi munka tilalma, azt egyelőre nem tudni, mert nem készült róla semmilyen hatástanulmány. Ez pedig óriási hiba, holott a KDNP-nek volt ideje felkészülni a tervezet benyújtására. Amelynek a hatásai jóval túlmutatnak azon, hogy bárki elmehet-e a hetedik napon templomba.
Egy olyan törvényt kaphatunk, amelynek lehetséges következményeiről nem mondanak semmit. Hány elbocsátással járna? Milyen állami kiadásokat vonna ez maga után? Nem kerülnénk-e versenyhátrányba más országokkal szemben, ha kiesne egy nap a munkából? Megerősödnének a kisboltok, vagy csak megnőne a multik szombati forgalma? Nemhogy válaszok nincsenek, a kérdéseket sem tették fel. Ez pedig a legtámogathatóbb célt is képes megkérdőjelezhetővé tenni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.