Az ember valóban hajlik a hírcsatornákon már élőben közvetített felvételek láttán a forradalmi romantikára, nem kellett sok időnek eltelnie, hogy a pesszimista megjegyzés beigazolódjon.
Könnyen elhitethetjük magunkkal, hogy a forrongás semmi másért, mint a demokráciáért indult, de nem szabad elfeledni: a teli gyomor gyakran fontosabb, mint a szavazati jog. Lehet, hogy sok egyiptominak volt elege Hoszni Mubarakból, de szinte biztos, hogy néhány ezresnél nagyobb tüntetések nem lettek volna, ha jó az életszínvonal.
A szabadság sok nehézséggel jár, és a demokrácia nem tökéletes – mondta John F. Kennedy legendás berlini beszédében. A mostani események helye a történelemkönyvekben azon múlik, belátja-e Egyiptom népe ezt a fájó alapigazságot. Hogy képesek lesznek-e kezelni a belső konfliktusokat, és miután abban megállapodtak, hogy Mubarakra nemet mondanak, kulturáltan döntik-e el, mi lesz az, amire viszont igent. És azon, hogy reagálnak, ha rájönnek, az új vezetés alatt sem fog pénz hullani az égből.
Mégis, itt, Európában is örömre adhat okot, hogy a demokráciahiányban szenvedő arab világ legnagyobb államának lakói kiálltak magukért. Őszintén kívánhatjuk nekik, hogy a jó, a demokratikus irányba lépjenek tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.