„Aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér” – ha ez a mondat szülői intelemként hangzik el egy családi beszélgetés során, akkor azzal nincs semmi gond. Sőt, létezik erre magyar közmondás is: aki nem dolgozik, ne is egyék. Kifejezi azt a szemléletet, hogy az egyénnek tennie kell saját boldogulásáért. Voltaképpen ez a fejlett, sikeres, nyugati demokráciák alapja; nélküle a másik pillér, a társadalmi szolidaritás sem működhet megfelelő módon.
Lázár János szavai azonban – amelyek állítása szerint még 2008-ban hangzottak el, és csupán a „megélhetési politikusokra” vonatkoztak – okkal váltottak ki megütközést. Először is: Hódmezővásárhely polgármestere maga is megélhetési politikus, jövedelmét közpénzekből szerezte. Másodszor: a Fidesztől ugyan nem áll távol ez a fajta gondolkodás (ld. egykulcsos adó, a munka becsülete), kétharmados többségét mégis azoknak a szegényebb rétegeknek köszönheti, akiket korábban szociális demagógiájával megtévesztett. És akiktől az ilyen pökhendi kijelentések után nyilván még nehezebb lesz áldozatvállalást kérni a szükséges reformokhoz (vö. Kóka János).
Lázár Jánosra és pártjára – a bocsánatkérés ellenére – sokszor visszahullanak még ezek a mondatok, amelyek ebben a formában vállalhatatlanok. Vélhetően kevesebb figyelem irányul majd a politikus árfolyam-spekulációra vonatkozó elszólására. Holott a „svájci betéttel” való hencegése talán még kínosabb.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.