A fonódó villamosok ügyében tart az állóháború a II. kerülettel, a város első embere a Fővárosi Közgyűléstől is egyre több jogot von magához, eközben pedig olyan nyilatkozatok hangoznak el, amelyek súlyosságához nagyon nem szokhattunk hozzá.
Azaz dehogynem hallhattunk ilyeneket. A jobboldali politikusok pontosan ugyanígy álltak hozzá ellenzéki éveikben a szocialistákhoz, és hasonló támadásokat kaptak balról. Ami megdöbbentővé teszi az eseményeket, az az, hogy most éppen jobboldali csatázik jobboldaliakkal.
Pedig Tarlós lépéseiben nincs semmi különleges. A világ legtermészetesebb dolga, ha egy város irányítója minél nagyobb hatáskört szeretne magának. Adott egy fenntarthatatlanul nonszensz alapállapot: Budapestet egyszerre huszonöt helyről próbálják irányítani, ha a városvezetés és a kerületek mellett a kormányt is ideszámoljuk. Nem kell meglepődni, hogy Tarlós ez ellen tenne; már Demszky Gábor is ezt szerette volna, csak mögötte nem volt elég politikai erő ehhez. Az erő és a stílus szokatlan csak, nem a végcél.
A legnagyobb kérdés persze még mindig ugyanaz, ami a Demszky-érában: mekkora a főpolgármester valódi ereje. Mert a döntések látszatra lehetnek egyszemélyiek, de a szavazógombokat három tucat képviselő nyomja meg. A Fidesz közgyűlési többsége kicsi, minden képviselő zsarolási potenciálja nagy, a kerületi önkormányzati lobbiról nem is szólva. A főpolgármester kemény csatát vállalt, de valószínűleg még ő sem tudja, nyerhet-e.
Itt tartunk most. Ha Tarlós túlbecsüli erejét, csúnyát bukhat. Ha jól méri fel, mit érhet el, még sikeres, karakteres és valóban önálló főpolgármester is lehet belőle.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.