Másrészt érdekes volt megtudni, az intézmény elnöke új minőségében vajon szakmailag megalapozottabb véleményt közöl-e, mint tette azt 2009 decemberében, amikor 28 másik közgazdásszal együtt igencsak mellé lőtt az idei folyamatokat illetően. Harmadrészt kiderülhetett, miként tud együttműködni a KT másik tagjával, a jegybankelnök Simor Andrással, akivel a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottságának elnökeként komoly konfliktusai vannak. Végül azt sem lehetett előre tudni, hogy a jelenlegi gazdaságpolitikát többször nyilvánosan — bár visszafogottan — bíráló Járai ezúttal támogatja-e Matolcsy György művét.
Nos, a nemzetgazdasági miniszter annyiban megkapta a magáét, hogy a büdzsét több helyen kockázatosnak nevezte a KT elnöke. Ez azonban cseppet sem akadályozta meg abban, hogy Domokos Lászlóval, az Állami Számvevőszék elnökével, a KT harmadik tagjával együtt rábólintson a javaslatra. Különösen pikáns, hogy a korábban rendre radikális kiadáscsökkentést szorgalmazó közgazdász most további adóemelést ajánlott a kormány figyelmébe.
Simor pedig, akinek jegybanki stábja épp az előző napon mutatott ki a rendelkezésre álló adatok alapján mintegy 300 milliárd forintos lyukat a 2012-es büdzsében, különvéleményével alulmaradt a szavazásban. A kétharmad ismét győzött. A történteket persze ismét átlengi a politika, és nyilván minden oldal a saját szája íze alapján magyarázza majd azokat. Pedig 2009 februárjában, amikor az előző testület tagjait ellenszavazat nélkül választotta meg az Országgyűlés, úgy tűnt, van esély szakmai alapokra helyezni a költségvetési tervek megalapozottságának ellenőrzését. Kár, hogy végül nem így lett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.