Megszorításokat bevezetni nyilván senki sem szeret. Tökéletesen meg lehet érteni a politikusokat, akik a végsőkig küzdenek, hogy ne kelljen sokakat rosszul érintő döntéseket meghozniuk. De van az a pont, ahonnan már nincs tovább, és akárhogy is fájjon, azt kell mondani: most valaki rosszul fog járni. Van, aki ilyenkor összeszorítja a fogát, keresi, hogyan a legkevésbé fájdalmas, de kiadást csökkent, bevételt növel, és legfeljebb ráhagyja a kommunikációra, hogy mégse őt tegyék meg hibásnak.
Ebből jön a „ne az emberekkel fizettessék meg” kulcsmondat, balról és jobbról egyaránt, párhuzamosan az egymásra és a politikai elődökre mutogatással. Rá lehet kenni a hibákat a multikra, az előző városvezetésre, pártállástól függően a korábbi vagy a mostani kormányra – a paletta széles, a végeredmény nem szép, de legalább történik valami.
A másik lehetőség: kreatívan bánni a számokkal. Beírni például a költségvetésbe olyan tételeket, amelyek nehezen tervezhetők, némileg úgy hatnak, mintha alternatív valóságban élne, aki kiszámolta, de szépen kozmetikázzák a végeredményt.
És valóban, a tervezés mindenkinek saját joga: hazudnánk, ha azt mondanánk, hogy már most tudjuk, lehetetlen egy-két nyakig eladósodott városnak csak az idén milliárdokat szerezni a városi tulajdon értékesítéséből, és pozitívba fordítani a büdzséjét. Nem tudjuk, nem tudhatjuk. De a rossz szájíz megmarad. Akkor már sokkal inkább mondják ki, hogy nehéz idők jönnek. Nem szégyen az. És talán a választók is jobban díjaznák, ha még időben hallanak nehéz lépésekről okos indoklással, mint ha akkor mondják nekik, hogy baj van, amikor már maguktól is észrevették.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.