A béremelés jó dolog. Általában azt jelenti, hogy korábbi fizetésünknél többet fogunk keresni. A közoktatásban vannak kivételek. Egyes pedagógusoknak tényleg jelentős pluszt jelent az átlagban akár nettó 30–40 ezer forintos emelés 100 ezer forint körüli nettó jövedelmükhöz képest. Akik azonban a korábbi fenntartójuktól béren kívüli juttatást kaptak, vagy jelentős számú túlórájuk volt, nem fognak többet kézhez kapni októberben, sőt előfordulhat, hogy éppenséggel kevesebbet.
A köznevelésért felelős államtitkárság harcot indított az ellen, hogy a tanárok jövedelmeiben jelentős különbségek legyenek. Az egyenlőségből az lett, hogy cafeteria már egyetlen egy tanárnak sem jár, jövőre is erősen kérdéses. A kötelező óraszámok jelentősen emelkedtek, a túlórákat pedig már nem fizetik ki, pedig a tanárok még ezen felül is sokat dolgoztak pusztán lelkesedésből, egy felmérés szerint heti munkájuk átlagban meghaladta az 50 órát.
A béremelés törvényi alapja csak pár nappal a tanévkezdés előtt születik meg, az összege pedig jelentősen csökkent a tervezetthez képes, arra hivatkozva, hogy az összes pedagógiai munkakörre kiterjesztették. De ma nemcsak emiatt tűnik tervezhetetlennek a tanévkezdés. Többek között nincs még kollektív szerződés, nem ismertek a tantárgyfelosztások, ahogy az oktatással lekötött időkeret és a finanszírozott tanárok létszáma sem. 95 iskolában nincs igazgató, és csak októberben lesz jogszabály arra, hogy miből működhetnek a tanévet már megkezdő magániskolák.
Az államtitkárság a kritikákat hisztériakeltésnek titulálja, mondván: a tanév rendben megkezdődhet. Még a gyengélkedő futballcsapatok edzői is csak ritkán találnak olyan bűnbakot, mint amiről Hoffmann Rózsa beszélt: a sajtó a felelős, amely felnagyítja az apróbb, helyi problémákat. Valószínűleg nem szólt erről a helyettes államtitkárnak, Sipos Imrének, aki egy tanévnyitó konferencián elnézést kért a pedagógusoktól a rendeletek csúszása miatt. Ez volt elegánsabb.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.