Cseng meggyőződését fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a válságot "megfelelően fogják kezelni", s úgy vélte, annak, hogy ez miként történik majd, nem csak Görögországra és a görögökre, de a világra is hatása lesz.
A Global Times című kínai napilap Egy bizonytalan út Görögország és az EU előtt címmel közölt kommentárt a témáról. A szerző szerint az európai integráció példátlan kihívás előtt áll, a labda az unió térfelére került, fájdalmas és kockázatokat magában rejtő választás következik.
A békülés felérne a fizetésképtelenségre és lázadásra ösztönzéssel, ami hosszú távon negatív következményekkel járna, míg Görögország kiebrudalása az eurózónából az Európai Unió agressziójaként volna értelmezhető, ami szintén elfogadhatatlan - fogalmazott a lap.
A görög válság, illetve Athén esetleges távozása olyan kérdéseket hozott a felszínre, amelyekre az unióban nincsenek kész, kidolgozott válaszok. "Mindenféle egység létrehozásának ára van, és ez azt jelenti, hogy az erőseknek segíteniük, támogatniuk kell a kiszolgáltatottakat" - jegyezte meg a kínai lap, utalva arra, hogy Berlin és Párizs vonakodik a segítség megadásától.
Kína szeretné, ha Görögország az eurózónában maradna, és konstruktív szerepet kíván játszani ennek érdekében - idézte a Hszinhua hírügynökség Li Ko-csiang kormányfőt, aki nemrégen Brüsszelben fejtette ki ezzel kapcsolatos véleményét. Utalt rá, hogy Peking a maga részéről már eleget tett néhány kérésnek, amelyek Athénból érkeztek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.