Nyilvánosságra hozta a Népszabadság, mire költi a pénzt az olimpiai pályázat előkészítéséért felelős Budapest 2024 Zrt. Nem volt könnyű: a fele-fele részben a Magyar Olimpiai Bizottság és a fővárosi önkormányzat tulajdonolta részvénytársaság több mint százezer forintot kért a laptól – törvényellenesen – szerződéseinek közérdekű adataiért, és csak azután adta ki azokat térítésmentesen, hogy az adatvédelmi hatóság határozatában előírta az információk közzétételét.
A cég a város egyik legfényűzőbb irodaházában rendezkedik be, az MNB által 2014-ben megvásárolt Bajcsy Zsilinszky úti Eiffel Palace-ban bérel egy 128 négyzetméteres irodát 17,2 millió forintért. A cég emellett csaknem 140 millió forintot fizet a Kafex Ingatlanberuházó és Hasznosító Kft.-nek egy II. kerületi iroda és a hozzá tartozó parkoló bérléséért.
Az év elején megalakult Budapest 2024 Zrt. 6,5 milliárd forintot költött eddig. Ám szó sincs arról, hogy ennyibe került volna ezidáig a pályázat, hiszen ez az összeg nem tartalmazza például azt a 480 millió forintot, amelyet a PricewaterhouseCoopers (PwC) nemzetközi tanácsadó cég kapott a kormány által megrendelt olimpiai hatástanulmány megírásáért, majd újabb 240 milliót két hónapnyi munkáért, a pályázati kérdőív elkészítéséért, illetve a Magyar Olimpiai Bizottság költéseit sem.
A zrt. szerződései között a legnagyobb tétel az az 5 milliárd 155 millió forint, amelyet az olimpiai hatástanulmányt készítő PwC, valamint a lausanne-i székhelyű Event Knowledge Services SA és a londoni M-Integrated Solution Ltd. kommunikációs ügynökség kapott a pályázat benyújtásával összefüggő tanácsaiért. Sőt, a napokban viszont az is kiderült, hogy a bő másfél évre szóló szerződést módosították, s a konzorcium megbízási díját további 607 millió forinttal megemeltékAz indoklás szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a nemzetközi sportszövetségek elvárásai miatt több tervezett versenyhelyszínt meg kellett változtatni, ezért szükséges a tanácsadók megbízási díját növelni.
900 millió forintot kapott az FTC Zrt. vezérigazgatójának, Orosz Pálnak a cége, a Humán Telex Kft., a Media Insight Médiaügynökség Kft.-vel közösen. A harmadik legnagyobb összeg, százmillió forint a Siegler Ügyvédi Iroda/Weil, Gotshal & Manges LLP-nek jutott cégjogi tanácsadásért és képviseletért. Ezt az ügyvédi irodát onnan is ismerhetjük, hogy magyarországi részlegének ügyvezető partnere David Dederick, annak az Yvonne Dedericknek a férje, aki a tulajdonosok egyikeként Andy Vajnának adta tovább TV2-t - írta a Népszabadság.
A kisebb szerződések között is van figyelemre méltó: a Nézőpont-csoporthoz tartozó Médianéző Kft. végez például sajtófigyelési és -elemzési feladatokat 7,6 millió forintért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.