Az elnök elmondta: tovább javult a magyar gazdaság megítélése azzal, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több évre visszamenőleg módosította a főbb mutatókat. A KSH a 2015. évi GDP növekedési ütemet 3,1 százalékról 3,4 százalékra, a 2016. évit 2 százalékról 2,2 százalékra emelte. Ez kedvezően befolyásolta a fajlagos államadósság mutatókat is – tette hozzá.
A magyar gazdaság növekedési üteme tavaly nagyságrendileg megfelelt az átlagos uniós teljesítménynek. Az előző évinél alacsonyabb növekedés egyik meghatározó oka az uniós források alacsonyabb felhasználása volt, ami közvetlen hatással volt a bruttó állóeszköz felhalmozás alakulására is, termelési oldalon pedig az ipar és építőipar teljesítménye maradt el jelentősebben a 2015. évitől, a mezőgazdaság és a közösségi szolgáltatások értékének kis mértékű növekedése mellett – fejtette ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.