A befektetői hangulatindex 19,2 pontra süllyedt az áprilisi 19,6 pontról. Elemzők 21,1 pontot vártak májusra. A mutató már negyedik egymást követő hónapban esett vissza, és a májusi volt a legalacsonyabb érték 2017 februárja óta.
A mutató nulla fölötti értéke derűlátó, nulla alatti értéke borúlátó várakozásokat tükröz.
Az index elemei közül a befektetői környezet aktuális állapotát számszerűsítő mutató 42,8 pontra, 2017 februárja óta a legalacsonyabb szintre csökkent az áprilisi 43 pontról.
Az euróövezet következő hat hónapjára vonatkozó várakozások alindexe mínusz 1,5 pontról mínusz 2 pontra esett, ez 2014 októbere óta a legrosszabb érték.
A Sentix németországi hangulatindexe is tovább romlott: az áprilisi 24,4 pontról 23,5 pontra süllyedt az értéke, ami 2016 szeptembere óta a legrosszabb adat.
A jelenlegi helyzet megítélését tükröző mutató értéke 62 pontról 59,8 pontra esett, a kilátásoké pedig mínusz 7,8 ponton stagnált.
Az adatok azt jelzik, hogy a német gazdaság virágzik, de a jelek szerint már túljutott a csúcsponton.
Az Egyesült Államokban viszont javult a befektetői hangulatindex, az áprilisi 19,8 pontról 22,1 pontra. Az optimizmust egyfelől táplálják a jó munkaerőpiaci adatok és a tavaly decemberben elfogadott adócsökkentések, másfelől valószínűleg az is segített, hogy Donald Trump elnök egyelőre csak fenyegetőzött, de nem cselekedett, így a figyelem az amerikai-kínai tárgyalásokra irányul.
A Sentix május 3. és 5. között 974 befektetőt kérdezett meg, közülük 274 volt intézményi befektető.
Az IHS Markit áprilisi beszerzésimenedzser-indexe gyengült az év elejéhez képest, ám így is meglehetősen erőteljes, 0,5-0,6 százalékos gazdasági növekedésre utal az euróövezetben – közölték május 4-én.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.