A koronavírus-járvány (Covid–19) negyedik hullámában a Linde Gáz Magyarország Zrt.-nél mintegy napi 4-5 ezer darab orvosi oxigénpalack van mozgásban a kórházak és a gyártóhelyek között, ezenkívül több ezer palackkal látják el az Országos Mentőszolgálat összes egységét is.
Ez a palackszám a Linde szerint még nem közelíti meg a harmadik hullám csúcsát, amikor napi 7 ezer oxigénpalackot biztosítottak a betegellátás számára – tájékoztatta a VG-t az oxigén- és az alapvető orvosigáz-ellátást biztosító cég.
A palackos orvosi oxigénből már most háromszor többet, a cseppfolyós oxigénből pedig négyszer többet szállítanak hetente, mint a viszonylag nyugodtnak számító nyári hónapokban
– írták. Sokan szorulnak otthoni betegellátás keretében is légzéstámogatásra, a pandémia előtti szinthez képest a betegszám 20 százalékkal magasabb.
A tegnapi adatok szerint több mint 6450 covidos beteget ápolnak kórházban, közülük 649-en vannak lélegeztetőgépen. Már a pandémia negyedik hullámának felfutásakor, szeptemberben átlagosan 26 százalékkal több időt töltöttek az aktív fekvőbeteg-ellátásban a betegek, mint a megelőző hónapban – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataiból.
Az intenzív ellátás ágykihasználtsága augusztushoz képest 40,1 százalékkal nőtt, az infektológiáké pedig 30 százalékkal ugrott meg.
A Linde gyártókapacitásai biztosítottak, az igényelt oxigén- és orvosigáz-mennyiséget elő tudják állítani, így nem számítanak ellátási hiányra ebben a hullámban sem.
A Linde minden héten figyelemmel kíséri a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által publikált szennyvízadatokat, mivel ezek informális jellegűek számukra, hiszen a szennyvízben kimutatható koronavírus-örökítőanyag mennyisége előre jelzi, hogy hol várható növekedés az orvosi oxigén iránti keresletben, így mind az öt telephelyükön optimalizálni tudják a készleteiket.
A múlt héten Magyarországon szinte mindenhol tovább emelkedett a szennyvízmintákban a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja, Debrecenben és Békéscsabán pedig kifejezetten magas értékeket mértek.
A Linde Gáz Magyarország Zrt. egészségügyi üzletága a cég teljes árbevételének a 8-10 százalékát teszi ki. A pandémia miatt bővítették a cseppfolyós oxigén tartályparkját és a vételi helyek számát is. Ezek közé tartozott többek között a kiskunhalasi járványkórház és a Hungexpón felállított vészkórház kivitelezése is, amelyeket körülbelül három héten belül építettek fel.
A cég az Opten adatai szerint tavaly 58,9 milliárd forint árbevételt könyvelt el, ami enyhe csökkenés 2019-hez képest, az adózott eredménye 14,7 milliárd forint volt, ami viszont 2,6 százalékos emelkedés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.