Munkavállalók tettek feljelentést; azzal vádolják a korábbi tulajdonosokat, hogy törvénytelen vagyonkimentést (fedezetelvonást) hajtottak végre a felszámolás megkezdése előtt. A vállalat április vége óta áll felszámolás alatt, mivel nem kapott hitelt, és nem jutott hozzá a munkahelymegtartó állami támogatásokhoz sem.
A Hunnia a ma meglévő kapacitásokkal 2–8 milliárd forintos éves árbevételre lenne képes, de kétmilliárdos tavalyi forgalmával csak közepes méretű húsipari vállalatnak minősült. A cég 50-50 százalékban Moldován András, illetve Móczár István befektető érdekeltségébe tartozott. Egyes munkavállalói vélemények szerint a tulajdonosok a felszámolás megkezdése előtt „pénzkimentő” tranzakciókat hajtottak végre, miközben például nem fizettek munkabért a 132 dolgozónak.
A felszámolást végző Vectigalis Zrt. hivatalosan nem értesült a nyomozás megindításáról, de maga is vizsgálja, hogy a felszámolás megindulása előtti időszakban milyen készletértékesítések történtek – közölte Varga Jenő, a Vectigalis elnök-vezérigazgatója. Hozzátette: már most látszik, hogy a meglévő vagyon nem lesz elegendő az egymilliárd forintot megközelítő hitelezői igény kielégítésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.