Székely Ferenc producer, a köztévé határon túli magyar műsorait irányító Havasi János, az MTV egykori szombathelyi körzeti stúdióját vezető Pehi László, a nyugalmazott televíziós vezető, Rományi Béla, valamint Jutasi Zoltán közgazdász tévéelnöki pályázatáról szavaz pénteken a köztévét felügyelő alapítvány kuratóriumi elnöksége.
Ám a jelek szerint hiába, hiszen sajtóinformációk szerint ismét csak sikertelen lesz az elnökválasztás, egyetlen jelölt mögé sem tudnak felsorakozni a nagykuratóriumi küldöttek.
A Népszabadság szerint egyhamar nem is várható, hogy betöltenék a tévéelnöki posztot: az MSZP belefáradt a másfél éve tartó próbálkozásba, hogy hiába volt többsége, nem tudott kompromisszumot kötni az ellenzékkel, amely érdemben a végső döntést hozó "nagykuratóriumban" van többségben.
A Fidesznek és a KDNP-nek sem érdeke, hogy még a választások előtt legyen tévéelnök. Ha a kuratóriumi elnökség képes is lenne kétharmados többséggel odaállni valaki mellé a Fidesz ellenében is, a civilekkel kiegészített nagykuratórium vélhetően most sem választ majd elnököt.
"Nagy nevek" - akik már több ízben is próbálkoztak - most nem indulnak. Nem akar tévéelnök lenni Baló György, Szinetár Miklós rendező, nem próbálkozik Rudi Zoltán sem, akinek hivatali ideje lejárta - azaz 2008 márciusa - óta nincs elnöke a köztévének. Baló Györgyöt nem értük utol, Rudi, a köztévé stratégiatervezési és kommunikációs igazgatója annyit mondott: elfoglalt, sok egyéb teendője van, ezért nem indult. Szinetár Miklós a választás előtt nem nyilatkozott.
Kevesebb pénzt kapnak jövőre a közszolgálati médiumok
Tíz százalék körüli összeget csípne le a közszolgálati médiarendszer - a Magyar Televízió, a Duna Televízió, a Magyar Rádió és a Magyar Távirati Iroda - támogatásából a jövő évi költségvetés. A szektor idén 53 milliárd forint költségvetési pénzhez jutott, jövőre 5-7 milliárdos spórolás vár az intézményekre.
De nem egyforma mértékben. Elsősorban az MTV-től vonnák meg annak a 9,5 milliárd forint címzett támogatásnak több mint a felét, ami idén még a köztévé rendelkezésére állt. Költségcsökkentő tételként jöhet szóba, hogy nem hosszabbítják meg az MTV kettes csatornájának (m2) műholdas sugárzását. Kormánypárti források szerint a hosszabbítás pénzkidobás lenne, mivel a belföldet már az év vége felé lefedi az Antenna Hungária földfelszíni digitális műsorszórása, itt pedig jelen van az m2.
Úgy tudjuk, nem csupán azért "spórolnának" éppen a köztévén, mert az a legnagyobb tétel a közszolgálati médiumok büdzséjében. A szigorítás "válasz" is lehet a "mélyrepülésére". Körülötte egyre gyakoribbak a botrányok, amelyek egy része pénzügyi természetű: az új székház körüli anomáliák (a felszereltség hiánya, a bérleti szerződés hátrányos rendelkezései), a menedzsment és a kuratórium egymásra mutogatása a vitás gazdasági-pénzügyi kérdésekben vagy a 300 millió forint feletti szerződések körüli szabálytalanságok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.