A kutatás keretében Ausztria, Szlovénia, Horvátország, Szlovákia, Románia és Magyarország hozzáállását vizsgálták. Apadó bevételeik ellenére ugyanis a vállalkozások mindössze 19 százalékánál jutott kevesebb pénz a munkabiztonsági és munka-egészségügyi tevékenységek finanszírozására. Igaz, a legnagyobb mértékben Magyarországon és Romániában csökkentették a cégek a munkavédelemre szánt pénzügyi keretüket.
Hazánkban a vállalatok 29,7 százaléka kurtította a munkavédelemre költhető büdzséjét a válság miatt apadó bevételeikre hivatkozva. Jó hír azonban, hogy a felmérés szerint a megkérdezett vállalkozások csaknem háromnegyedénél van munkahelyi biztonság- és egészségvédelmi szabályzat. Sőt, a vállalatok több mint fele nyilatkozott úgy, hogy a kötelező foglalkozás-egészségügyi vizsgálatokon túl egyéb szűrésekre is elküldte munkavállalóit.
A megkérdezett munkaadók szerint a fokozott stressz jelenti a legnagyobb gondot a munkavállalóknál. Ezt követi a dohányzás, a váz- és izomrendszeri megterhelés, valamint a szociális problémákból eredő megbetegedések. Tim Treganza a tanulmányt bemutató pénteki konferencián hangsúlyozta, hogy az elmúlt évben 167 ezer halálos és csaknem hétmillió nem halálos kimenetelű munkabaleset történt Európa-szerte. Meglátása szerint a munkahelyi egészségfejlesztés nemcsak társadalmi, hanem gazdasági érdek is, mivel egyes országokban a munkahelyi balesetekből származó költségek az ország GDP-jének jelentős hányadát teszik ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.