BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Átszervezni próbálnak a régiós barkácsláncok

KERESKEDELEM Összesen 142 millió eurót kérne 27 tagú romániai üzlethálózatáért a tavaly csődbe ment Praktiker AG, amely hónapok óta próbálja eladni 21 áruházat működtető magyar leányvállalatát.

A Praktiker szóvivői nem kommentálták a Mediafax értesülését, ugyanakkor a romániai érdekeltség egyik résztulajdonosa, a European Convergence Development Company közölte: megbíztak egy céget a Praktiker romániai ingatlanjainak értékesítésével és megkezdődtek a tárgyalások a lízingszerződés átstrukturálásáról, a bérleti díj- és a karbantartási költségtartozások megtérítéséről.

A Praktiker jó ideje küszködik a közép-európai piacon. Tavaly a legnagyobb részvényese, a Maseltov azt akarta elérni, hogy a barkácslánc vonuljon ki a régióból. A Praktiker akkor állította, hogy nem ad fel olyan fontos piacot, mint Románia.

Más a helyzet az osztrák Essl család tulajdonában lévő Baumaxnál: Michael Hürter, aki idén áprilisban veszi át a vezérigazgatói posztot, nemrégiben azt nyilatkozta a Wirtschaftsblattnak, hogy nem fogják eladni a céget az átstrukturálási folyamat közepén.

Az Essl család tavaly döntött arról, hogy átalakítja a vállalat vezetési struktúráját és szétválasztja a tulajdonosi, illetve a menedzsment feladatokat. Martin Essl 30 évnyi cégvezetés után március 31-től a felügyelő bizottságban folytatja munkáját. Az új vezérigazgató, Michael Hürter áprilisi hivatalba lépése előtt Michael Seidel pénzügyi igazgató kezdte meg az átszervezést.

A tizenöt áruházzal rendelkező magyar leányvállalatnál úgy tájékoztatták lapunkat, hogy pillanatnyilag sem áruháznyitásokat, sem bezárást nem terveznek. Az anyacég átstrukturálása ugyanakkor a vállalat közlése szerint a telephelyek optimalizálását jelenti, „mindenekelőtt a Baumax-peremterületeken”. Ezek pedig hazánk mellett Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Horvátország, Románia, Bulgária és Törökország.

„Mivel sok hajdani Bricostore vásárlót sikerült megnyernünk, a tavalyi év stabil forgalmakat hozott” – válaszolta lapunk kérdésére a cég, amelynek árbevétele 2011-ről 2012- re több mint 1,3 milliárd forinttal csökkent. Igaz, az adózott eredmény sorban is 3,7 milliárdra mérséklődött a veszteség. A dolgozói létszám pedig három évvel ezelőtti 868 helyett már csak 780.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.