A szatirikus rajzon a politikus szandált és turbánt visel, Michelle Obama vállára vetve gépfegyver lóg. A háttérben egy amerikai zászló ég a kandallóban, a falra akasztott kép pedig Oszama bin Ladent ábrázolja. David Remnick, a magazin szerkesztője szerint a Félelem politikája című karikatúrával éppen a konzervatív tábor Obama ellen irányuló, a választók megfélemlítésére játszó sorozatos támadásait akarták kigúnyolni.
„A szatíra a munkánk egyik eszköze, amellyel tükröt tartunk az abszurd jelenségek elé. Az égő zászló, a radikális iszlamizmust idéző öltözék, a falon lógó portré mind az Obamát ért jobboldali támadásokra utal” – hangsúlyozta a szerkesztő.
A szenátor kampánystábja azonban elítélte a gúnyrajzot. „Lehet, hogy a The New Yorker úgy véli, a rajz a jobboldali kritikákat gúnyolja ki, ám a legtöbb olvasó »ízléstelennek és sértőnek« fogja tartani, és ezt mi is így érezzük” – közölte Bill Burton, Obama kampányszóvivője.
John McCain, a várható republikánus elnökjelölt kampánystábja szintén elítélően nyilatkozott a magazin merész címlapjáról, és teljes mértékben egyetértett azzal, hogy a rajz ízléstelen és sértő. Az afro-amerikai szenátorról az utóbbi hónapokban elterjedt alaptalan és megtévesztő híresztelések a mai napig tartják magukat, és sok amerikai még mindig úgy tudja, hogy Obama muszlim hívő, aki a Biblia helyett a Koránra esküdött fel a szenátusban, sőt gyerekkorában radikális iszlamista iskolába járt Indonéziában.
A Fox News konzervatív hírtelevízió legutóbb „terrorista pacsizásnak” bélyegezte meg azt, hogy Michelle Obama egy kampánygyűlésen a demokrata párti elnökjelöltség megszerzése feletti örömében mosolyogva összeütötte öklét férjéével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.