Az Egyesült Királyság számára a Covid elleni vakcinázás elsődleges gazdasági kérdés, és ha nem veszik fel többen a harmadik oltást, annak az ára újabb fájdalmas korlátozások bevezetése lehet - figyelmeztetett a Bloomberg jelentése szerint Kristalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgatója.
Georgieva szerint az Egyesült Királyság annak a mintapéldája, hogy minél gyorsabb az oltás, annál sebesebb a gazdasági kilábalás is. Ez az összefüggés gyengülhet, ha az új, sebesen terjedő vírusvariáns, az omikron elődjeinél ellenállóbb az oltásokra. De a szigetországnak alapesetben is növelnie kell az oltások nyújtotta védernyőt, különben nem fogják tudni elkerülni, hogy az érvényben lévő korlátozó intézkedésekhez továbbiakat kelljen hozzáadni - mondta az IMF vezetője. Emiatt szükségessé válhat a szeptemberben megszüntetett bértámogatási rendszer visszaállítása is. Ez 11 millió munkavállaló számára jelentett védelmet, de óriási költségen: 70 milliárd fontba kerül (azaz 30 ezer milliárd forintba, a teljes magyar GDP majdnem kétharmadába).
A britek háromnegyede van jelenleg legalább egyszer beoltva a koronavírus ellen, ez magasabb a 64 százalékos magyar adatnál. A brit Egészségbiztonsági Ügynökség szerint már az ország kétszázezer lakója fertőződik meg naponta az omikronnal, amely nálunk még sokkal kisebb arányban van jelen, de az eddigi ismeretek szerint négyszer gyorsabban terjed a korábban jelen lévő delta vírusvariánsnál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.