Szergej Lavrov orosz külügyminiszter arról is beszélt, hogy már meg vannak az alternatív piacok, ahol eladhatják majd az olajtermékeiket - írta meg a Business Insider. Az olajembargó annyira meg fogja drágítani az olaj világpiaci árát, hogy Moszkva ugrásszerű nyereségre számít az energiaexportból az idei évben.
A nyugat politikája nyomán kialakult árszintet tekintve költségvetési veszteséget nem fogunk elszenvedni
- mondta Lavrov. Hozzátette, hogy ennek az ellenkezője lesz igaz, vagyis jelentős mértékű lesz a bevételnövekedésük.
A Bloomberg korábban arról írt, hogy hiába vetnek ki a nyugati országok egyre több szankciót Oroszországra,
Moszkva még mindig napi 800 millió dolláros bevételt termel az olaj- és gázbevételekből az energiadrágulás miatt.
A lap azt írja, hogy az idén Oroszország 285 milliárd dollárra növelheti az olaj és gáz értékesítését ebben az évben. Ez 20 százalékkal több, mint 2021-ben volt.
Vlagyimir Putyin elnök kormánya eddig kitartott a nyugati szankciókkal szemben, mivel az energiahordozók ára 50 százalékkal 13 éves csúcsra drágult az idén. Ezt a helyzetet a pandémia utáni megnövekedett kereslet és szűkös kínálat okozzák.
Május 30-án az Európai Unió meghozta azt a döntést, ami szerint 2023-ig 90 százalékkal csökkenti az orosz olajimportját. Ennek az intézkedésnek a hatásai kérdésesek, mivel Kína és India továbbra is vásárolja az orosz fosszilis energiahordozót.
Elfogadta a hatodik szankciós csomagot az Európai Unió TanácsaÚgy tűnt, hogy a részleteken aknára fut az uniós állam- és kormányfők hét elején elfogadott új szankciós csomagja a nagykövetek egyeztetéseiben, de az akadályokat sikerült elhárítani és már közzé is tették a döntést. |
Az olajat nem köti a politika, van rá bőven kereslet. Vannak alternatív értékesítési piacaink, ahol már most növelni tudjuk az eladásokat
- mondta Szergej Lavrov a Reuters szerint.
Eközben az Európai Unió is tárgyal több országgal a kieső orosz energiahordozók pótlásáról. Kőolajat például Venezuelából, vagy az Egyesült Arab Emírségekből hozhatnak Európába, miközben olyan elképzelések is vannak, hogy földgázt Izraeltől vásárolnának az uniós tagok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.