Az elmúlt héten, a napi bázisú grafikon szerint, az S&P 500 amerikai tőzsdeindex megtörte a november eleje óta tartó, egyszer már csökkentett ütemű emelkedés trendjét is. A Donald Trump megválasztását megelőző kiindulási pont (2016. november 4.), illetve a 2017. május 18-i mélypont egy újabb, még alacsonyabb meredekségű emelkedés trendjét adja. Ez még terelheti felfelé a jegyzést. Ha viszont marad az oldalazó mozgás, akkor a kurzus kitérhet a jelenlegi trendből is. A csökkenés legfontosabb akadálya a 2400 közelében húzódó támasz. Ha ez is letörik, az egyrészt egyértelművé teszi a „délnek” fordulást, másrészt a 2345 pont közelébe történő csökkenéshez nyit kaput. Ezt a 2321-es támasz követheti a sorban. Tartósabb emelkedés akkor indulhat meg, ha a kurzus képes új történelmi csúcsszinten zárásokat produkálni. A német DAX30 szintén letörte a november 9. óta tartó emelkedés trendjét. A napos bázisú grafikonról úgy tűnik, a 12 489-es és a 12 374-es támaszszintek is sérültek. A jegyzés várhatóan betölti a 12 091 és 12 289 pont közötti rést. Ezt követően tesztelheti a 12 ezer közelében lévő támaszt is. Jelentősebb emelkedés kibontakozásához legalább 12 843 feletti zárásokra lenne szükség.
Eközben a BUX szintén letörte a május eleje óta tartó emelkedés trendjét, és a 34 967 pont közelében lévő támaszt teszteli. Ennek a letörése a csökkenés folytatódására ad lehetőséget, amit az RSI 50,00 alá történő csökkenése is támogat. Ebben az esetben a jegyzés 34 ezer pont közelébe csökkenhet tovább, amit 33 519 követhet. Érdemi emelkedés itt is a történelmi csúcs feletti zárások nyomán lenne várható.
A Mol részvényeinek jegyzése a 21 200-as támasz közelébe csökkent. Az árfolyam elsődleges trendje emelkedő, a másodlagos azonban, amely éppen lefelé tereli, már értelemszerűen csökkenő trend. Ez utóbbinak a megtörése 22 250 forint feletti zárások nyomán lenne várható, addig azonban kénytelenek vagyunk elsődlegesen lefelé tartó mozgásra számítani. Ha ennek során az említett támasz is letörik, akkor a jegyzés további csökkenése potenciálisan 20 894, illetve 19 975 forint közelében akadhat el.
Az OTP Bank részvényeinek kurzusa is „délnek” fordult. A jegyzés ugyanis letörte a május 4-én indult emelkedés trendjét. Elsőként a 8970-es támaszt tesztelheti a kurzus, majd a 8725, illetve a 8440 forint következhet. A hosszabb távú, hetes periódusú grafikonon jól kivehető egy kettős csúcsnak nevezett alakzat, amelyből a második csúcs csökkenő szakasza kiépülésének lehetünk tanúi. A formáció nyakvonala 7724 közelében húzódik. Ha a csökkenés idáig folytatódik, és a jegyzés a nyakvonalat is letöri, akkor hasonló mértékű további csökkenés következhet, mint ami a csúcstól a nyakvonalig lezajlott (1650 pont). Emelkedés érdemi esélyeket csak a kettős csúcs feletti zárások nyomán nyerne.
A Richter Gedeon jegyzése továbbra is hosszabb távú emelkedő trendjében halad felfelé. Az emelkedés akadálya jelenleg a 7140-es szint. A május 4. óta tartó rövid távú emelkedő trend megtörése estén a kurzus 6850 közelébe korrigálhat, ahol a hosszú távú emelkedő trend halad. Ennek letörése esetén az első lehetséges támasz 6671. Ha a jegyzés áttöri az említett ellenállást, akkor a kurzus 7435 közelébe emelkedhet.
A Magyar Telekom kurzusa a 471 forint közelében lévő ellenállással küzd. Ha fölé zár, akkor a következő ellenállás a jelenlegi kereskedési sáv felső széle lesz (478). A sávból való felfelé kilépés 493 közelébe nyithat utat. A sáv alja (452) felé csordogáló jegyzés előtt 463 és 456 lehet akadály.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.