Szerencsésnek érzi magát Süli János, a Paksi Atomerőmű Zrt. nemrég kinevezett vezérigazgatója, mert már huszonkilencedik éve azt csinálja, amit szeret: erőművet üzemeltet. Mindig is villamosmérnök akart lenni. Gyerekkorában csak annyi volt biztos, hogy nem a tévé és a magnó érdekli, hanem a villamos rendszerek. Így választott középiskolát is, majd műszaki diplomát.
Az atomipar felé első munkahelye, az Erőmű Beruházási Vállalat (ERBE) terelte, ahol négy éven át atomerőművi villamos berendezések üzembe helyezésével foglalkozott. Üzembe helyezés és üzemeltetés volt a feladata azon húsz év alatt is, amíg végigjárta a paksi atomerőműben a ranglétrát. Viszont 2004-től műszaki, majd üzemviteli igazgatóként már kevésbé foglalkozott ezzel, vezérigazgatóként pedig teljesen más feladatai vannak. Azt azonban elutasítja, hogy az atomipar politikai súlya miatt neki is a politikát súroló teendői lennének. „Társadalmi szerepvállalás ez” – értékelte azt, hogy nemrég 19 uniós nagykövet látogatott el az atomerőműbe. Nem sokkal előttük járt nála egyéként Habsburg Ottó is, akinek viszont megyei országgyűlési képviselők adták át a kilincset.
„Hiába csináljuk jól a munkánkat, jól is kell kommunikálni” – magyarázza a vendégjárást. Büszkén teszi hozzá, hogy az említett 19 nagykövet paksi látogatását a cseh uniós elnökség szervezte, amúgy pedig nagyon jó a kap-csolat a csehországi CEZ villamosipari csoporttal. Mindez nagyon fontos, amikor napirenden van az új paksi blokk(ok) építésének elfogadtatása.
Ahhoz persze, hogy az atomerőmű dolgozói jól csinálják a munkájukat, szükség van a társaság működésének állandó javítására is. „Annál nagyobb a cég, hogy hirtelen bármit is meg lehetne változtatni, de apró személyi és szervezeti változások történtek” – mondja. Megadta a bizalmat mindenkinek, aki a cégnél dolgozik. Mindenki a helyén is marad, amíg aszerint teszi a dolgát, ahogyan azt Süli János elvárja. Sok a feladat, itt vannak az új blokk(ok), az üzemidő-hosszabbítás és a teljesítménynövelés.
„Az együttműködés híve vagyok, a vita a félreértések tisztázására van” – szögezi le. Vezérigazgatóként első dolgai egyike volt, hogy tető alá hozta a három szakszervezettel évek óta hiányzó megállapodást.
Van azért élet az atomerőművön kívül is. Süli János két sportegyesületet is vezet. Az atomerőmű kosárcsapata NBI-es, a városi egyesület erőssége pedig a futball. Amikor „igazi” szabadidős elfoglaltságát firtatjuk, elmondja, hogy a barkácsolást, a kerti munkát s általában is a szépet szereti. Nős, a lánya egy MVM-es leánycégnél informatikus, a fia még tanul.
Tart a négy blokk üzemidő-hosszabbítása, s közben folyik az új blokk(ok) beruházásának az előkészítése is. A társaság tavalyi árbevétele 141,1 milliárd forint volt.
Tart a négy blokk üzemidő-hosszabbítása, s közben folyik az új blokk(ok) beruházásának az előkészítése is. A társaság tavalyi árbevétele 141,1 milliárd forint volt. SÜLI JÁNOS (53) A Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett erősáramú mérnöki diplomát, villamos művek ágazaton. 1980–1985 között az ERBE üzembe helyező mérnöke.
1985-től a paksi atomerőmű csoportvezetője, osztály-, majd főosztályvezetője, végül igazgatója. 2009. március 24-én nevezték ki vezérigazgatónak.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.