A hírt, amelyet az MTI – kissé hevenyészve – angolra is lefordított, a valamivel nagyobb súlyú hírügynökségek vonakodtak átvenni, amiben szerepet játszhatott, hogy a német pénzügyminisztérium merő udvariasságból nem kívánta kommentálni a nemzetgazdasági miniszter sajtótájékoztatóján elhangzottakat. A Financial Times által a legjobb európai pénzügyminiszternek választott Wolfgang Schäublét felhasználó hitelességimport így a nemzetközi porondon csak szerény visszhangot keltett.
Pedig a német befektetőknek minden okuk megvan az örömre. Az adórendszer átalakítása valóban (az idén már legalább negyedszer) befejeződött, és az állandósult banki különadó sem a német bankokat sújtja elsősorban, hiszen piaci részesedésük együtt is kevesebb, mint 10 százalék. A Magyar Telekom vagy az E.On lelkesedését talán nehezebb magyarázni – csak arra tudunk gondolni, hogy hamarosan csatlakoznak a „jó multik” kiválasztott köréhez, ami minden bizonnyal kárpótolja őket a Herr Schäuble által is (méltán) dicsért fiskális konszolidációban való szerepvállalásukért.
A Nagy Berlini Gazdaságdiplomáciai Sikertörténet valóságalapja tehát stabil, mint a forint. Aki nem hiszi, járjon utána. És ha már ott van, tudjon meg valamit Matolcsy György heti betevő esszéjéről is, amelyből kiderült: létezik technológia, amelynek segítségével „adatokból dolgokat és dolgokból adatokat” lehet előállítani, „bármit, bárhol, bármikor”. És azt is kérdezze meg: mi a titka, hogy az ízes magyar élelmiszereket még a fránya amerikaiak sem képesek „digitálisan legyártani”?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.