Mert bár tényleg majdnem mindenki ott volt, aki számít, a résztvevők ezúttal is nagyon vigyáztak arra, nehogy túl hangosak legyenek – talán attól félve, hogy az eddigieknél is nagyobbat ütnek a fejükre fentről.
Így van ez már egy ideje: még azt a felmérésüket is szinte csak elsuttogták, amely bemutatta, hogy a gyógyszeripar a GVA majdnem 5 százalékával járul hozzá az ország gazdaságához. Pedig a Századvéget bízták meg, nehogy ebbe is bele lehessen kötni.
Az óvatosság másrészről nagyon is érhető az „oszd meg és uralkodj” elvét a mindennapokban is példaszerűen érvényesíteni képes hatalommal szemben. Mert az a kormány, amelyik úgy emel ki egyes szereplőket a gyógyszerágazatból (is), hogy azzal másokat vagy háttérbe szorít, vagy kifejezetten hátrányos helyzetbe hoz, biztos lehet a kedvezményezettek lojalitásában. A Richterrel kötött stratégiai megállapodás még indokolható, hiszen az egyik legrégebbi magyar gyógyszergyárban 25 százalékban a magyar állam a tulajdonos. A vállalkozó patikusoknak juttatott extra milliárdokra azonban enyhén szólva is gyenge magyarázat, hogy ezzel a tönkremenés veszélyét hárítják el.
Mert hasonló sor vár a kórházakat lassan grátisz ellátó gyógyszernagykerekre is, amelyektől mégis egyszerűen elvett, majd a gyógyszerészeknek adott hárommilliárdot a kormány, és most megint hárommilliárddal akarja őket megrövidíteni az új iparűzésiadó-szabályokkal.
A gyógyszeripar, tetszik vagy nem, megkerülhetetlen gazdasági tényező. A patikusokkal is jóban kell lenni, mégiscsak 670 ezer ember fordul meg naponta a gyógyszertárakban. A gyógyszer-nagykereskedelem az egyetlen ágazati szereplő, amelyik a kormány számára semmi hasznosat nem tud felmutatni. Márpedig most csak ez számít.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.