A tények magukért beszélnek. 1961. március 11-én jelentette be a Mattel, hogy az akkor szinte napra pontosan kétéves Barbie megtalálta élete párját, Ken személyében. A család és a Barbie-mítosz a következő évtizedekben folyamatosan bővült, a siker azóta is töretlen. 1961. november 3. sem múlt el igazi attrakció nélkül: a United Artists ezen a napon jelentette be, hogy Sean Conneryt választották ki James Bond szerepére. A sorozat első epizódja, a Dr. No a következő évben került a mozikba; Connery hét alkalommal alakította Bond parancsnokot, mindegyik film komoly kasszasiker (is) volt.
A sokat mondó körülmények sora folytatható: a plasztikfiú és a szuperkém sorsát egyaránt nagyszerű nők egyengették. Kent – akárcsak Barbie-t – a Mattel akkori elnöke, Ruth Marianna Handler találta ki. A műanyagsztárok névadói Handler gyermekei, Barbara és Ken voltak. (A nevek a családban maradtak: a Mattelt például Handler férje, Elliot Handler és annak üzlettársa, Harold „Matt” Matson nevéből rakták össze.) Connery kiválasztásában pedig Dana Broccoli – a producer Albert R. Broccoli felesége – játszott szerepet. Meggyőző erejére nagy szükség volt, hiszen a skót színészt kezdetben maga Ian Fleming sem tartotta megfelelő választásnak.
Mit mutat tehát az üveggömb? Mesebeli sztárokat és akciókat, nagyszerű nőket és kiváló férfiakat, bejelentéseket, amelyek hosszú évekre irányt adtak a világnak. És hogy mit jelent ez közelebbről 2013-ra nézve? Nos, ezen még gondolkodnunk kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.