BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
részvény

Melyik részvény lehet az év nyertese a BÉT-en? Szakértők válaszolnak

Az elemzők véleménye megoszlik, szinte minden nagypapír mellett találtak érvet, ami miatt jól teljesíthet. A rekord alacsony árfolyamon forgó Magyar Telekom is elindulhat felfelé, a Mol számára is eljöhet a pozitív fordulat, ha pont kerül az INA-ügy végére, és az OTP is nyerő lehet, ha a devizahitelesek tervezett megmentése relatíve kis terhet rak a bankok vállára.
2014.01.10., péntek 05:00


Kósa Endre, a KBC Equitas elemzője
Frekvenciatender
„Azt gondolom, hogy 2014-ben a Magyar Telekom lehet a nyerő választás, hiszen az elmúlt hónapokban gyakorlatilag minden kockázati tényezőre fény derült, melyek igazából nem tudtak komoly riadalmat kelteni a piacon. Még az idei osztalék elmaradása sem bizonytalanította el a befektetőket, akik rövidesen akár elkezdhetnek arra is spekulálni, hogy a Magyar Telekom visszakerülhet a meghatározó MSCI indexekbe, további lendületet biztosítva ezzel a részvénynek. Kockázati tényezőként a közelgő frekvenciatender, illetve az újabb rezsicsökkentés emelhető ki. Persze az európai szektortársakat tekintve továbbra is a legolcsóbb részvénynek számít a hazai távközlési cég.”

Török Bálint, a Buda-Cash Brókerház elemzője
Adósmentés
„2014-ben is leginkább az OTP-től remélhető piacot, befektetőket megmozgató piaci esemény. A devizahitelesek egyre halogatott/lebegtetett „megmentése” régóta nyomja az árfolyamot, ha véglegesnek szánt lépéseket tenne a kormány 2014-ben, és azok elviselhető terhet raknának az OTP-re, az nagyobb részvényár-emelkedést hozhatna, amiatt is, hogy mostanában elég pesszimista forgatókönyveket áraz a piac. Másrészt nagy hatású változások körvonalazódnak a hazai bankrendszerben (nagy szereplők kivonulhatnak, újak léphetnek be), állami iránymutatással; a piaci átrendeződésből véleményünk szerint akár relatív nyertesként kerülhet ki az OTP, ami szintén emelheti az árfolyamot.”

Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője
INA-ügy
„Leginkább a Mol részvényeiben bízom 2014-ben. A cég az elmúlt időszakban folyamatosan veszített vonzerejéből, amit részben a kedvezőtlenebb működési környezet és az INA-körüli bizonytalanság okozott. Mindez a részvény kurzusát sem hagyta érintetlenül, azonban idén pont kerülhet az INA-ügy végére, ami a Mol-részvényesek számára pozitív fordulatot hozna. Bár az INA eladása rövid távon megrázkódtatást jelentene a cégnek, azonban a befolyó pénz az olajkitermelésben érdekelt Wintershall tavalyi akvizíciójához hasonlóakat tenne lehetővé. Az INA esetleges megtartása viszont a horvát leányvállalat fejlesztését gyorsítaná, ami befektetői szempontból majdnem win-win szituációval egyenértékű.”

Blahó Levente, a Raffeisen Bank részvényelemzője
Osztalékremény
„A Magyar Telekom lehet az év nyertese a hazai tőzsdén. A szóba jöhető jelöltek csoportját a nagy papírokra szűkítettem, mert egy egyéves befektetési időtávnál már sok kispapír elbukik jelentős bizonytalansági és volatilitási faktoruk miatt. A Magyar Telelom az elmúlt 4 évben csak egyetlen egyszer nem zárta utolsóként az évet a nagypapírok versenyében. Ráadásul tavaly rekord alacsony szintre, 272 forintra süllyedt. Az idei osztalék elmaradásával azonban valószínűleg az összes rossz hír beárazásra került. Így a folytatódó karcsúsítás és kisebb akvizíciók mellett a jövő évi osztalékfizetés reményében felülteljesíthet a papír. A tavaly év végi árfolyambeli fordulat már kedvező jel az idei évre nézve.”

Vágó Attila, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője
Alulértékelt
„A Mol részvények jelenlegi árazása historikusan és a versenytársaihoz képest is jelentősen alulértékelt. A Mol papírjai ma jórészt nem érnek többet, mint a meglévő bruttó szénhidrogén készletének feltételezett értéke, miközben a cég nyilvánvalóan egyéb eszközökkel is rendelkezik (finomítókkal, kúthálózattal, csővezetékekkel, kitermelési jogokkal, stb.). A vállalat pénzügyi helyzete stabil, kötvényei ma a legkeresettebb pénzügyi termékek közé tartoznak. Habár az INA-ügy még zajlik, továbbra is bízom abban, hogy a felek ésszerű feltételek végül rendezik a vitás kérdéseket. További kockázat az olajár esetleges esése, illetve a gyengélkedő finomított termékek regionális piaca.”

Világgazdaság-->

A szerző további cikkei

Vélemény cikkek

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.