A lépéssel szeretnék elejét venni a tavalyi, több száz – főleg az Alitalai szanálása miatti tiltakozásként szervezett – munkabeszüntetés megismétlődésének.
A kormány azzal védekezik, hogy nem akarja megfosztani a dolgozókat a sztrájkjogtól, csupán a foglalkoztatottak töredékének tetszésével találkozó munkabeszüntetéseket szeretné elkerülni. Egy független bizottság felmérése szerint tavaly 413 esetben hirdettek meg sztrájkot az autóbusz- és metróüzemeknél, 301-szer a légitársaságoknál, 216 esetben pedig a vonatközlekedésben.
Ezeknek egy részét az utolsó pillanatban ugyan lemondták, ahhoz azonban így is elég hatásosnak bizonyultak, hogy jelentős fennakadásokat okozzanak.
A most elrendelt korlátozásra máris reagált a CGIL szakszervezet, amely közölte, hogy a lépéssel a kormány veszélyes ösvényre tévedt, veszélyezteti a demokrácia és a szabadság alapelveit, ráadásul megmérgezheti a munkaadók és a dolgozók közötti viszonyt. A sztrájkhoz való jog nem tűr kétértelműséget – fogalmazott a CGIL elnöke, Guglielmo Epifani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.