Mindenesetre a közelmúlt és a jelen is borús: a GDP 2,3 százalékkal esett éves alapon 2008 utolsó negyedévében, a naptári hatást figyelembe véve 2,5 százalékos volt a zuhanás. Az éves átlagos növekedés 0,5 százalék volt, s bár Thomas Mirow, az EBRD elnöke derűlátóan azt mondta: gyorsan talpra állnak a globális válság után a kelet- és közép-európai országok, de persze szerinte – és a legfrissebb makroadatok szerint is – jelenleg komoly recesszió pusztít a térség számos államában.
Borúsabbnál is borúsabb képet festettek egy tegnapi budapesti konferencia résztvevői is, akik szerint mindenáron meg kell állítani az államadósság növekedését, ám ez komoly kiigazításokat tenne szükségessé a költségvetésben. A szerkezeti reformok megindítására pedig egyelőre kevés esély van. Márpedig addig sok jóra az árfolyam és a kamatok terén sem lehet számítani: mert bár tegnap háromszáz forint alá erősödött a hazai fizetőeszköz az euróval szemben, ám elemzők szerint jelenleg még nincs szó trendfordulóról, a jegybank készülhet a kamatemelésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.