Az idei év kulcsfontosságú, a tavaly jelzett kockázatok nagy mértékben megjelentek, a nemzetközi pénzügyi válság hatásai már a reálgazdaságot is érintik. A nemzetközi tőkepiacok még nem stabilizálódtak, csak állami garanciavállalás mellett hajlandóak hosszú lejáratú hiteleket nyújtani az intézmények. Továbbra is magas ugyanakkor a magyar külső adósság, magas a lakosság eladósodottsága, a növekedési lehetőségek romlottak. Tavaly év végétől recesszió vanMagyarországon, szűkül a hitelkínálat, mivel a bankok csökkentik kockázataikat. Ez utóbbi csökkentheti az instabilitást egyik oldalról, de még jobban elmélyíti a reálgazdasági visszaesést.
A likviditási kockázatok enyhültek, a jegybank is igyekezett ezt csökkenteni, a forintlikviditás részben ennek is köszönhetően kedvezően alakult. A külföldi források megújítása továbbra is kockázatos, de az anyabankok ott állnak a hazai leányintézeteik mögött. A bankrendszer jövedelmezősége csökkenni fog, a magyar bankrendszer tőkemegfelelése ugyanakkor kielégítő, vagyis a szabályozói minimum feletti. Vannak további hitelkockázatot mérséklő tényezők, nem volt például túl gyors ingatlanár-emelkedés, és magas önrész mellett nyújtották a bankok a jelzálogkölcsönöket. Már a két önálló magyar bank is kapott nyugati versenytársaihoz hasonlóan állami forrást, három éves kölcsön formájában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.