Az országos kiskereskedelmi üzlethálózatban, valamint a csomagküldő kiskereskedelemben 2010 januárjában 489 milliárd forint értékű árut forgalmaztak. A kiskereskedelmi eladások 48%-a élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes, 17%-a üzemanyag-, 11%-a bútor-, háztartásicikk-, építőanyag-kiskereskedelmi üzletekben bonyolódott; a többi üzlettípus együttes részesedése 24% volt.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletek értékesítésének volumene januárban 3,7%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest. 2010. januárban az eladások jelentős részét (91%-át) lebonyolító vegyes termékkörű üzletek (hiper- és szupermarketek, vegyesboltok) eladásai 4,0%-kal maradtak el a 2009. januáritól. A szezonális és naptárhatástól megtisztított adatok szerint az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelem januári volumene nem változott az előző hónaphoz mérten.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem változatlan áron számított forgalma az előző év azonos időszakihoz képest januárban 7%-kal csökkent. 2010 januárjában az összes forgalomból kis súlyt képviselő használtcikk-, illatszerüzletek és a csomagküldő hálózat kivételével minden üzlettípusban csökkent az értékesítés volumene. A legnagyobb mértékű visszaesés továbbra is az iparcikk jellegű vegyes (18,8%), valamint a bútor-, háztartásicikk-, építőanyag- (12,6%) üzletek eladásaiban volt. A szezonális és naptárhatástól megtisztított adatok szerint a nem élelmiszer-kiskereskedelem januári eladásai 2,0%-kal növekedtek a decemberihez viszonyítva.
Az üzemanyagtöltő állomások értékesítésének volumene 2010 januárjában 9,4%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest; a januári eladások 7,3%-kal maradtak el a 2009. decemberitől.
Az Eurostat gyorsbecslése szerint – a naptárhatástól megtisztított adatok alapján – 2010 januárjában az Európai Unió 27 tagállamában átlagosan 1,6, az eurózóna országaiban 1,3%-kal mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom volumene az előző évihez mérten. Az országok nem teljes körére rendelkezésre álló éves adatok szerint növekedést négy országban tapasztaltak (Svédországban, Máltán, Ausztriában és Portugáliában) a többi országban csökkent a forgalom, a legnagyobb visszaesés Lettországban volt (16%) 2009 azonos időszakához képest.
2010 januárjában – az európai statisztikai rendszerben a kiskereskedelembe nem számító – gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 28,3%-kal csökkentek az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.