Ez tűnik ki abból a tanulmányból, amelyet a Prognos német gazdaságkutató intézet készített és a Handelsblatt ismertet. Eszerint Németország részesedése a globális ipari termelésből az elmúlt egy évtizedben 7,6-ról 8,1 százalékra nőtt, a globális exportból pedig 12,1-ről 14,3 százalékra emelkedett. A kutatási kiadások aránya kilenc százalékon maradt.
Ugyanakkor az Egyesült Államok iparának részesedése a 2000 és 2009 között 28-ról 18 százalékra zsugorodott, míg Kínáé 6-ról 26 százalékra nőtt. Az USA részesedése a globális exportból ugyanebben az időszakban 16-ról 10 százalékra csökkent, Kínáé viszont 4-ről 11 százalékra emelkedett. A kutatási kiadásokat illetően az Egyesült Államok részaránya nyolc százalékkal esett és jelenleg 29 százalékon áll, míg Kína megtízszerezte részesedését és jelenleg több mint 14 százalékot ér el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.