Szarvas Péter polgármester elmondta, hogy a városi közgyűlés korábbi döntése nyomán átnézték az önkormányzat bankszámlavezetését, hogy van-e olyan pénzintézet, amellyel a meglévőnél előnyösebb partneri megállapodást lehetne kötni. A vonatkozó jogszabályok alapján lebonyolították a szükséges eljárást, annak eredményeként pedig az önkormányzat készen állt, hogy megkösse a bankszámlavezetésre vonatkozó új megállapodást – írta a Békés Vármegyei Hírportál, a Beol.
Elmondta, hogy a békéscsabai önkormányzat éves költségvetése 25–50 milliárd forint között alakul – a beruházások volumenétől függően –, és ez azt jelenti, hogy
évente 50–100 milliárd forintnyi pénzforgalom zajlik az önkormányzatnál, amely ezer embernek biztosít munkát.
Hangsúlyozta, ezek a számok jelzik az ügylet, a számlavezető pénzintézet jelentőségét.
Fontosnak nevezte, hogy olyan szolgáltatót választottak, amely a legmagasabb szakmai színvonalon működik, az önkormányzat minden igényét kielégítve. Az MBH Bank egyik jogelődje révén 18 éve jelen van a városban, a Csaba Centerben működik a bankműveleti központ. A pénzintézet a befizetett adó és a foglalkoztatottak számát tekintve is az egyik legjelentősebb gazdálkodó szervezet Békéscsabán. Ez mindkét felet arra sarkallja, hogy a szakmai kapcsolat megfelelő legyen.
Szarvas Péter polgármester szerint nem csak a szakmaiságra ügyel az MBH Bank, a társadalmi felelősségvállalása is jelentős, együtt él Békéscsabával, számtalan területen segíti a békéscsabaiakat, a civil szervezetek pályázataitól kezdve a sport támogatásán át a fiatalok rendezvényeiig. Egy hiánypótló fejlesztést is felvállalt a bank: négy bankautomatát helyez ki, Jaminában, Gerlán, Mezőmegyeren és a piacnál, a pontos helyszínekről most döntenek. Ezzel a pénzintézet egy fontos igényt elégít ki az önkormányzat partnereként.
Puskás András vezérigazgató-helyettes azt mondta: Békéscsaba az MBH Bank második otthona. A Csaba Centerben található szolgáltató központban több mint 600-an dolgoznak, ezzel a város második legnagyobb munkáltatója, illetve ezzel párhuzamosan egyik legnagyobb adófizetője is. A kapcsolat 18 éves múltra tekint vissza, és most
az eddig is szoros együttműködést még szorosabbra húzzák.
Ismertette, hogy tavaly fogadták el a pénzintézet önkormányzati üzletágra vonatkozó stratégiáját, amely szerint megcélozzák a legnagyobb önkormányzatokat, partnerségre hívva őket. Nem csak egy banki, pénzügyi szolgáltatói együttműködésre törekszenek, szeretnének jelen lenni a város életében. A lakosság kiszolgálása érdekében négy további, készpénzfelvételre és befizetésre is lehetőséget adó automatát helyeznek ki, így összességében tíz lesz Békéscsabán.
A városban négy fiókkal rendelkeznek, ezek nemcsak megmaradnak, hanem meg is újulnak. Kiemelte, hogy az MBH Bank rendelkezik a legnagyobb fiókhálózattal – mintegy 400 fiókkal van jelen –, és miközben törekszenek a digitális ügyfélkiszolgálásra, nagy hangsúlyt fektetnek a személyes kapcsolatokra is, amelyek szerinte nem helyettesíthetők semmilyen eszközzel.
Beszélt arról, hogy Békéscsaba mellett 19 önkormányzat számláját vezeti a bank Békés vármegyében, ezzel pedig ebben a tekintetben piacvezetők a térségben. Fontosnak nevezte ő is a társadalmi szerepvállalást, amely a múltban is erős volt: segítették, segítik a női kézilabda-, a női röplabda- és a futballcsapatot egyaránt. A szolgáltatói központ is marad Békéscsabán, a bevásárlóközponttal tavaly kötötték meg az újabb öt évre szóló megállapodást.
Békés vármegyében az MBH Bank több ezer vállalati ügyféllel és több tízezer lakossági ügyféllel rendelkezik, és tovább erősítenék a jelenlétet – folytatta Puskás András. A vezérigazgató-helyettes hozzáfűzte, hogy a bank stratégiai időtávon belül nemzetközi szereplővé kíván válni, szerte a Kárpát-medencében jelen lenne.
Az eseményről készült videót itt nézheti meg:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.