BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Telefonszámla-csökkentés: de hogyan?

Telefonszámla-megtakarítás, hívásátadás,PIN-kódos rendszer, automata kezelő: ezek voltak a négy legnépszerűbb válaszok legutóbbi mini- felmérésünkben, melyben arra kerestük a választ, hogy milyen okból vásárolnak telefonközpontot a budapesti kis- és közép vállalkozások.

A kutatásból az is kiderült: a cégek döntő többsége mobilt használ, mégis csupán elenyésző százalékuk tervezi visszaadni vezetékes vonalait. Az idei év slágerének a VOIP tűnik: az internet-telefonálásra képtelen telefonközpontok gyakorlatilag az eladhatatlan kategóriába kerültek.

"Pillanat, kapcsolom" - kiabálás és rohangálás helyett

Minden olyan cégnél, ahol egy helységben három vagy annál több munkatárs dolgozik előbb-utóbb felmerül az igény: mennyivel kényelmesebb lenne átkapcsolni egy hívást mint a kézibeszélőt félretéve azt kiabálnia a kollégának: "Telefonod van!"

Ezt a szolgáltatást hívásátadásnak (más néven kapcsolásnak) hívják és erre már a legolcsóbb – már néhány tízezerért beszerezhető - telefonközpont is képes.
Legnagyobb előnye, hogy a véletlenül rossz számot, vagy melléket tárcsázó ügyfeleinknek sem kell újra hívniuk: minden bejövő hívás átadható (kapcsolható) egy másik kollégának, a kapcsolás ideje alatt pedig kellemes zene nyugtatja várakozó hívóinkat.

Kicsivel többért, már főnök-titkár funkciót is kapunk – azaz a kapcsolás előtt a titkárnőnek lehetősége van megkérdezni a főnököt, hogy az kíván-e beszélni az adott hívóval. Az eredmény: nyugodtabb főnök, akit nem
idegesítenek a folyton betelefonáló ügynökök, adománygyűjtők, vagy a kéretlen piackutató cégek hívásai.

Sok bejövő hívás? Titkárnő helyett kapcsoljon az automata
kezelő!

Kevés idegőrlőbb dolog van, mint a nagy szolgáltatók ügyfélszolgálatainak menürendszere. Különösen bosszantó, ha csak valami egészen egyszerű ügyet intéznénk el, és ennek ellenére hosszú perceket kell töltenünk egy automata hang társaságában. A türelmetlenek ki sem várják az ügyintéző kapcsolását: egyszerűen leteszik a telefont.

Ám egy jól beállított automata kezelő nem hogy csökkenti, hanem egyenesen növeli egy kisvállalkozás hatékonyságát. A jó menürendszer:

   1. mindössze egy szintű – azaz a választás után
rögtön élő emberhez és nem egy újabb menübe kapcsol
   2. legfeljebb 3-4 választási lehetőséget kínál –
ennél többet ugyanis képtelenek hívóink fejben tartani
   3. következő alkalommal kikerülhető – a menü
végighallgatása nélkül betárcsázható a mellékszám,
ezáltal kevesebb idő alatt kerül a hívó az adott mellékhez

A fentiek egyrészről nagymértékben növelik a cég hatékonyságát és rendkívül profi ügyfélkezelő benyomását keltik a hívókban. Másrészről jelentős energiát takarít meg vállalkozásunk számára, mert nem köt
le élő munkaerőt a bejövő hívások kapcsolgatása.

Személyi kódos rendszer: elkerülhető telefonadó és 30%-al
csökken a telefonszámla "Az egyik legnépszerűbb telefonközpont vásárlási okká nőtte ki magát a 2006 szeptembere óta bevezetett telefon-adó
miatt szükségessé vált PIN kódos rendszer" - világosít fel Sándor Zoltán a Gloster telekom műszaki ügyvezetője. A törvény szerint ugyanis az olyan cégeknél és közintézményeknél ahol nincs szétválasztva a privát és
hivatalos hívások ott a telefonszámla után személyi jövedelem adót – azaz telefonadót – kell fizetni. A telefonadó elkerülésére az APEH által is ajánlott megoldás az ún. PIN kódos rendszer.

A munkatársak két PIN kódot kapnak, egyet a hivatalos-, egyet
a magán hívásaikhoz. A megfelelő PIN kódot a megfelelő típusú hívás elé tárcsázva, a hónap végén személyre szabott telefonszámlák készíthetőek. A tapasztalatok szerint a személyi kódos rendszer bevezetése után mintegy 30%-al "belsőleg" csökken a céges telefonszámla.

Telefonszámla-csökkentés: de hogyan?

Arra a kérdésre, hogy miért vásárolnak telefonközpontot a
"telefonszámla-csökkentés miatt" választ a megkérdezettek több mint egyharmada ikszelte be! Lássuk a telefonszámla csökkentés két közkedvelt módját:

   1. mobil hívások ingyen vagy féláron – ún. GSM adapter
használatával. A GSM adapter tulajdonképpen egy mobiltelefon,
ugyan olyan SIM kártyával működik mint a zsebünkben lapuló
készülék. Annyi a különbség, hogy ezt a különleges
''mobiltelefont'' nem magunknál tartjuk hanem a céges
telefonközpontra kötjük rá. Ha a valaki mobiltelefont
tárcsáz a hivatali asztali készülékéről, akkor a hívása
GSM adapteren (SIM kártyán) keresztül végződik. Így csak a
20-25 Ft / perc mobil-mobil hívás díját kell kifizetni (a
mobil szolgáltatónak) a 45-55 Ft / perces vezetékes-mobil
hívás helyett ami közel 50%-os megtakarítást eredményez!

   2. 9 Ft alatti percdíjak az uniós országokba – ún. VOIP
szolgáltatón keresztül. A VOIP nem más mint "hang a hálón" azaz internet telefon. Használatához 3 dolog szükséges: szélessávú internet, VOIP átjáró (mely összeköti telefonközpontunkat az internettel) és egy ún.
VOIP szolgáltató aki a kedvező percdíjakat adja. A VOIP legnagyobb előnye, hogy "hálózaton belül" ingyenesek a beszélgetések (pl. akár Kubában is lehetünk hálózaton belül) a vezetékes irányokban pedig sokkal kedvezőbb tarifákkal telefonálhatunk, mint a vezetékes
szolgáltatóval. Hátránya, hogy hangminősége még nem éri el a vezetékes telefon színvonalát (de már nem sok választja el tőle).

A hívásátadás, az automata kezelő, a személyi kódos rendszer és különféle megtakarítási lehetőségek természetesen "csak a jéghegy csúcsa", a kutatásban megjelölt négy legnépszerűbb alközpont vásárlási ok. De rögtön tegyük hozzá: egy megfelelően kiválasztott és
szakemberek által telepített telefonközpont sokkal többet tehet vállalkozásunk sikeressége érdekében! ( Szekeres Viktor - www.alkozpont.net )

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.