A felmérés viszont nem reprezentatív. Ha ugyanis az lenne, akkor igen durva eredmények jönnének ki. Hiszen ma a magyar gazdaságban jelentős számban működnek olyan vállalkozások, amelyek egy része túlélése érdekében rá van kényszerítve a nem teljesen legális mértékű bérfizetésre, míg másik része önként és boldogan fizet feketén. a nagyobb profit érdekében.
Sőt – mint az egy korábbi – a konkrét jövedelmi csomagokat vizsgáló kutatásunkból kiderült, illetve tanácsadói munka során folyamatosan tapasztalják, egyes szektorokban azért sem mérhetőek a fizetések, mivel az alkalmazottak (sőt bizony a vezetők) jelentős része nem munkavállalóként, hanem beszámlázó "vállalkozóként" dolgozik – írja Dara Péter, a DEVISE Hungary ügyvezető igazgatója a Világgazdaság blogján.
A kutatásban közel 300 – Magyarországon működő – gazdasági társaság vett részt. Közülük tervez 16% létszámleépítést. A mérték mégis meghökkentő. Az elbocsátásra készülők az IT, a pénzügyi, biztosítási, idegenforgalom/turisztika, az építőipar, közlekedés, médiaipar, feldolgozóipar, járműgyártás, gépipar, elektrotechnika, kereskedelem, egészségügy, szociális ellátás, szolgáltatás területéről kerülnek ki. Vagyis szinte minden szegmensből. S ebben még nincsenek benne a kormányzat által elbocsátani tervezettek – lévén ez az első kutatásunk évek óta, melyben gyakorlatilag nem volt adatszolgáltató az önkormányzat/közszféra képviseletében.
Tovább árnyalva a képet, az eredményekből azt látjuk, hogy a munkavállalók elküldésére kényszerülők a legkisebb vállalkozásoktól az 1000-5000 főt foglalkoztató cégekig terjednek. Az ország minden régiójában érint szervezeteket e lépés – magyar és külföldi (amerikai, brit, francia, koreai, osztrák, svájci stb) tulajdonúakat egyaránt. S bár van közöttük olyan, amelynek előző éves árbevétele nem érte el a 100 millió forintot, azonban a másik végletet az 500 milliárd forint árbevételt meghaladó cégek jelentik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.