BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tömeges tesztelést rendeltek el Pekingben a fertőzésszám megugrása miatt

A szupermarketek és üzletek előtt hosszú sorok kígyóztak, annak ellenére, hogy a kormány biztosította a megfelelő élelmiszer-ellátást.

Elkezdődött a tömeges tesztelés Pekingben, miután megugrott a koronavírusos esetek száma – tudatta a BBC. A főváros lakosai attól tartanak, hogy hasonló helyzettel kell majd szembenézniük, mint Sanghajnak, ahol 25 millió embernek kellett hetekre karanténba vonulni.

A főváros legnagyobb kerületéből, Csaojangból a hétvégén 26 esetet jelentettek, mely az eddigi legmagasabb szám a legutóbbi járványhullámban. Ebből kifolyólag

a kerület mind a 3,5 millió lakosa köteles a háromkörös tömeges tesztelésen átesni.

 Koronavírus-tesztelést végeznek egy pekingi férfin 2022. április 25-én
Fotó: Noel Celis / AFP 

A hír hatására a lakosok megrohamozták a boltokat, a helyi médiában megjelent fotók pedig a szupermarketek kiürült polcairól, valamint a pénztáraknál kígyózó sorokról tanúskodtak. A nagyobb pekingi szupermarketek is meghosszabbították nyitvatartási idejüket, hogy alkalmazkodjanak a megnövekedett kereslethez. 

Soha nem gondoltam volna, hogy kora reggel az összes tojást, garnélarákot és húst elkapkodják

– írta egy sanghaji Weibo-felhasználó.

A The Global Times című állami médium szerint a pekingi élelmiszereket gyártó cégek utasítást kaptak, hogy növeljék a különböző élelmiszerek, például a hús, a tojás és a zöldségek kínálatát. 

A tömeges vizsgálatok eredményei jelzik majd, hogy szükség van-e további intézkedésekre, például újabb területek lezárására

– nyilatkozták a kínai egészségügyi szakértők. A következő napokban várhatóan nő a megbetegedések száma a fővárosban. 

Fotó: Xinhua via AFP

Kínában a legutóbbi sanghaji járványhullám eddig több mint 400 ezer megbetegedést és 138 halálesetet okozott. A város egyes lezárt részein a lakosok nehezen jutnak élelmiszerhez, és kénytelenek várni a zöldségek, húsok és tojások kormányzati kiszállítására. Több helyütt előzetes figyelmeztetés nélkül zöld kordonokat emeltek, amelyek gyakorlatilag megakadályozzák az embereket abban, hogy elhagyják otthonukat. A kínai hatóságok többek között elektronikus ajtóriasztókat is elhelyeztek e célból.

Az ország továbbra is a zéró Covid-stratégiát követi, amelynek célja a fertőzésszám nullára csökkentése az országban. Míg a Covid-járvány kezdetén a hatóságoknak sikerült viszonylag alacsonyan tartani a fertőzésszámot, a későbbi lezárások már nem tudták a vírus újabb, fertőző változatainak terjedését megállítani.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.