Az elmúlt tíz év szinte mindent kipróbált - a technológiai lufitól az ingatlanon át az árupiaciig (energia, élelmiszer) - ami gyors és jelentős hozammal kecsegtetett. Úgy tűnik ezek most kifulladnak, de egy marad: éhes befektetők árgus szemekkel figyelik hol várható a következő roham. Nem véletlen, hiszen ha valaki időben megérzi, melyik területre kell jókor be-, majd kilépni, az nem a bedőlést, hanem a jól időzített hozamot élvezheti. Az országok piacán a korábbi a kedvencek: Kína, India, a Távol-Keleti Tigrisek, Oroszország, Brazília. A pénzügyi instrumentumok is a megújulás (ideiglenes) jelképeivé váltak a jelzáloghitel-levelekbe csomagolt követelés halmazaikkal. Mindezek csillaga most lehullóban. Nagy kérdés hát, hogy melyik piacokon várható a következő nekilódulás.
Az egyik nemzetközi hírportálon publikáló piacelemző, Matthew Lynn összegzi azokat a területeket ahol a következő lufi megjelenésére számítanak a piacok. Állítása szerint ezek a piacok mindig valamilyen helyhez, iparághoz, pénzügyi szolgáltatáshoz, vagy éppen luxustermékhez kötődnek. Lynn összegzése egyszerű és lényegre törő: fektessünk be először is a „régi Európába”, a megbízható minőségi termékek előállítóiba, akik a kínai, indiai középosztály vásárlóinak biztosan a kiszemelt célkeresztjébe kerülnek: Németországba, Franciaországba és Olaszországba. (Itt érdemes megjegyezni, hogy Warren Buffet szimata sem csalt, amikor új befektetési terepet nem az angolszász világban próbált találni, hanem Németországban, nyár eleji körútja során).
A másik kecsegtető iparág: az autógyártás. Igen, kérem szépen- az energia szűke és a környezetvédelem okán sok millió, ha nem milliárd autót cserélnek le új technológiai alapra az elkövetkező néhány évben – mondja Lynn. A Ford modell megjelenéséhez hasonló iparági boom-ra számíthatnak azok, akik a kis fogyasztású környezet barát sorozatgyártásában hisznek, valahogy úgy ahogy a bakelit lemezeket is megújították a CD-k, majd azokat a digitális zenelejátszók.
Két érdekesség van még a pionírvállalkozásokat figyelő publicista táljában: a sportolók, és a csendes kis privát szigetek világa. A foci játékosok piacát már felfedezték a befektetők Brazíliában, ahol befektetési alapok vesznek focistákra köthető értékpapírokat. Az Északi tengeri, például skót szigetek elzártságot és diszkréciót kínálnak majd az új lufin meggazdagodó befektetőknek, akik a világ zajából menekülnének majd nyugodt saját földrészükre. Megjegyzendő, hogy a Horvátországi szigetek sem számítanak rossz befektetésnek, csak időben kell kapcsolni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.